Darbuotojų paieškos analizės

Apie darbuotojų paiešką ir atranką bendrinės informacijos yra daug, tad tikime, kad konkretūs atvejai padeda geriau atskleisti iššūkius ir pasiektus rezultatus. Analizuodami kiekvieną įvykdytą kliento darbuotojų paiešką mes matuojame 3 esminius KPI:

KPI1

Pateiktų ir įdarbintų kandidatų santykis

KPI2

Projekto trukmė

KPI3

Ilgojo sąrašo ir pritrauktų kandidatų santykis*

*šis rodiklis yra vienas pagrindinių darbdavio įvaizdžio rodiklių, kuris yra matuojamas darbuotojų paieškos projektų metu.

Kas yra geri darbuotojų paieškos rodikliai?

Pateiktų ir įdarbintų kandidatų santykis: 1/3
Darbuotojų paieškos projekto trukmė: < 30 darbo dienų vienai pozicijai užpildyti
Ilgojo sąrašo ir pritrauktų kandidatų darbuotojų paieškoje santykis: 1/5

Kodėl analizuojame klientų darbuotojų paieškos projektus?

Kiekvieną nuokrypį nuo idealaus darbuotojų atrankos proceso galima pataisyti. Analizuodami įvykdytas darbuotojų atrankas klientams galime pasiūlyti, kaip pagerinti jų darbuotojų paieškos KPI:

 • Optimizuoti reikalavimus kandidatams

  Optimizuoti reikalavimus kandidatams – ypač aktualu, kai pozicija reta ir prie pagrindinių reikalavimų dar yra ir papildomi neesminiai ir lengvai išmokstami žinių reikalavimai. Optimizavus visą reikalavimų paketą darbuotojų atrankos įmonei gali pavykti padidinti ilgąjį kandidatų sąrašą net dvigubai.

 • Sujungti darbuotojų paieškos proceso etapus

  Sujungti darbuotojų paieškos proceso etapus ir pasiekti didesnį kandidatų įsitraukimą – kandidatų įsitraukimas turi trukmę ir, jei tik galime kokybiškai sujungti darbuotojų paieškos etapus ir taip pasiekti aukštesnį įsitraukimą mažiau jį išskaidant daugybei pokalbių – visada tai pasiūlome klientui.

 • Eliminuoti pasiūlymo atsisakiusius kandidatus

  Eliminuoti pasiūlymo atsisakiusius kandidatus – matydami, kad ilgojo sąrašo kandidatai atsisako pasiūlymo dėl unifikuotos priežasties – nustatome jos kilmę ir informuojame klientą. Kartais reikalingi ilgalaikiai pokyčiai, tačiau būna, kad net maža darbuotojų atrankos agentūros pakeista detalė, pvz. pokalbis iškart su samdančiu vadovu eliminuojant HR pokalbį, iškart duoda didesnį atrinktų kandidatų skaičių.

KLIENTŲ ATVEJŲ ANALIZĖ

Miles Lithuania

Senior .NET Software Engineer

Klientas: Miles Lithuania

Pozicija: Senior .NET Software Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 28

Atrankos projekto trukmė: ilgalaikio darbuotojų paieškos bendradarbiavimo su klientu sutartis (24 mėn.)

Rezultatas:
Pilnai užpildytas kliento ilgalaikis poreikis. Visi įdarbinti kandidatai sėkmingai baigė išbandymo laikotarpį.

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kadangi Miles Lithuania dirba tiesiogiai su klientais, vyr. programuotojai taip pat bendrauja su klientais tiesiogiai, tad reprezentacinis komunikacijos lygis anglų kalba privalo būti tokio paties lygio, kaip ir back-end .NET žinios, o tai sumažino bendrą darbuotojų paieškos longlist‘ą apie 20%. Kita vertus, mūsų bendradarbiavimo metu, Komponent atidarė biurą Kaune, tad sudėjus kartus Vilniaus ir Kauno .NET rinkas, pavyko pasiekti tikrai gerą kandidatų kokybę ir skaičių.

Karolis Blaževičius

Brolis Sensor Technology

Data Scientist

Klientas: Brolis Sensor Technology

Pozicija: Data Scientist

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 12

Atrankos projekto trukmė: 44 darbo dienos

Rezultatas: Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šioje duomenų mokslininko pozicijos darbuotojo atrankoje buvo taikomas naujo tipo darbuotojų atrankos metodas, kurio metu kandidatui yra keliami tiek technologiniai (Python, R, TensorFlow, PyTorch, Keras), tiek ir profesinio kūrybiškumo reikalavimai. Atrankos procesas pasižymėjo dideliu viešosios atrankos būdu aplikavusių kandidatų skaičiumi, tačiau tik 2-3% iš jų atitiko visus keliamus reikalavimus. Dėl šios priežasties, tiesioginė paieška buvo būtina, siekiant turėti bent 5-6 perspektyvių kandidatų grupę darbuotojų atrankos proceso pabaigoje.

Ramūnas Volkovas

Lidl Lietuva

Oracle Database Administrator (DBA)

Klientas: Lidl Lietuva

Pozicija: Oracle Database Administrator (DBA)

Pasiūlytų kandidatų skaičius:  7

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienas

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas, kuris greitai buvo paaukštintas į aukštesnę rolę tame pačiame skyriuje

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio darbuotojų paieškos projekto iššūkis užfiksuotas jau rolės pavadinime – Oracle. Taigi, ieškojome būtent Oracle DBA, o tai yra tikrai reta rolė. Pavyko pritraukti kandidatus tiesioginės paieškos būdu, bet vienas jų išsiskyrė tuo, kad visą karjerą dirbo tik su Oracle duomenų bazių ekosistema, tad toks rezultatas buvo įvertintas kaip viršijantis pirminius lūkesčius ir kandidatas buvo skubiai priimtas

Karolis Blaževičius

Brolis Sensor Technology

Senior Azure DevOps Engineer

Klientas: Brolis Sensor Technology

Pozicija: Senior Azure DevOps Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 13

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinkta pozicija

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:

Ši DevOps darbuotojų atranka išskirtinė dviem aspektais:

 1. Tai yra pirmoji DevOps rolė kliento komandoje.
 2. Buvo reikalingas būtent Azure specialistas, tad AWS ir GCP DevOps inžinieriai privalėjo būti atmesti

Suderinus aukšto lygio Azure patirtį ir šiai pozicijai reikalingą didelį savarankiškumo lygį, pavyko atrinkti idealiai pozicijai tikusį kandidatą su aukšta motyvacija.

Karolis Blaževičius

Oxipit

Senior Python Developer/ Tech Lead

Klientas: Oxipit

Pozicija: Senior Python Developer/ Tech Lead

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 13

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas, kuris kartu tapo ir įmonės dalininku

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši pozicija klientui buvo strateginė, nes tai yra pagrindinė programuotojo rolė, pavaldi tik CTO. Nors Python nėra reta technologija, tačiau kandidatų skaičius gerokai žemesnis nei Java, .NET ar PHP. Šioje darbuotojų atrankoje pasitarnavo unikalus kliento produktas, kurio reikšmė visuomenei leido pritraukti tikrai daug aukšto lygio Python specialistų ir vieną jų sėkmingai įdarbinti.

Karolis Blaževičius

Tele2

Front-End Developer

Klientas: Tele2

Pozicija: Front-End Developer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tai buvo pirmoji front-end rolė Tele2 vidinėje komandoje, tačiau pasirinktas React framework‘as leido rinktis iš pakankamai didelės kandidatų grupės. Pavyko atrinkti ne tik su react‘u patyrusį front‘o developer‘į, tačiau ir didelę motyvaciją dirbti Tele2 bendrovėje turintį kandidatą, tad vertybiškai buvo visiškas atitikimas, o tokiu atveju atrinktų darbuotojų lojalumas būna tik dar aukštesni.

Karolis Blaževičius

Venipak

Head of HR Baltics

Klientas: Venipak

Pozicija: Head of HR Baltics

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinis funkcinio vadovo pozicijos atrankos projektas, kurio metu buvo iškeltas tikslas pritraukti kokybišką personalo politikos kūrimo ir įgyvendinimo patirtį turinčius kandidatus, gebančius dirbti tarptautinėje aplinkoje. Dėl išskirtinės, siuntų logistikai būdingos organizacijos darbuotojų sudėties, atrankos metu buvo pasirinktos tikslinės veiklos sritys – logistika, gamyba, mažmeninė prekyba kurios pasižymi užsakovo organizacijai būdingais darbdavio įvaizdžio bruožais bei darbo aplinka. Šis darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas naudojant tiesioginės ir viešosios paieškos metodus ir buvo sėkmingai baigtas per numatytą laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

Transcom World Wide Lietuva

HR Director

Klientas: Transcom World Wide Lietuva

Pozicija: HR Director

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 39 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Atrankos projekto tikslas – rasti vadybos profesionalą, kuris galėtų sėkmingai lokalizuoti didelės įmonių grupės personalo politiką Lietuvoje veikiančioje įmonėje bei užtikrinti jos dinamišką plėtrą. Dėl rinkoje stipriai susiformavusio teigiamo darbdavio įvaizdžio, šio vadovo atranka sulaukė didelio kandidatų susidomėjimo tiek viešosios, tiek ir tiesioginės atrankos metu, todėl užtruko šiek tiek ilgiau, nei buvo numatyta. Darbuotojų atrankos eigoje buvo sudaryta didelė pirminė kandidatų grupė, kuri buvo susiaurinta iki 8 galutinių kandidatų sąrašo, kuris buvo pateiktas užsakovui.

Ramūnas Volkovas

Conresta

HRM

Klientas: Conresta

Pozicija: HRM

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Įmonės vadovų keliamas tikslas buvo suformuoti kandidatų grupę, turinčių personalo politikos kūrimo bei administravimo patirtį statybų rangos srityje. Dėl organizacijos projektinės veiklos modelio bei kitiems sektoriams nebūdingo nuosavo ir nuomojamo darbuotojų balanso, ieškomas darbuotojas turėjo pasižymėti ne tik giliomis DK žiniomis, bet ir vadybos procesų standartizavimo įgūdžiais. Kadangi šio darbuotojų atrankos projekto metu viešosios paieškos procesas buvo vykdomas tuo pat metu kaip ir tiesioginė paieška, per nepilnas 3 savaites pavyko sudaryti 5 kandidatų grupę (3 iš tiesioginės ir 2 iš viešosios paieškos), iš kurių buvo sėkmingai atsirinktas reikiamas darbuotojas.

Ramūnas Volkovas

AQ Wiiring Systems

Head of HR

Klientas: AQ Wiiring Systems

Pozicija: Head of HR

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Pagrindinis šio darbuotojų atrankos projekto iššūkis – pritraukti funkcinės vadovų grandies kandidatus, kurie turėtų darbo patirties tarptautinėje aplinkoje ir būtų pasiruošę dirbti toliau nuo didžiųjų miestų įsikūrusioje įmonėje. Įmonės gamybinės bazės lokacija Panevėžyje buvo svarbus faktorius, kurį reikėjo įvertinti tinkamai formuojant potencialių kandidatų grupę bei pasirenkant jų profesinei patirčiai keliamus reikalavimus. Dėl mažesniems regionams būdingų darbo rinkos ypatybių, visi trumpojo sąrašo kandidatai buvo pritraukti naudojant išskirtinai tiesioginės atrankos metodus, o viešoji paieška, šiuo konkrečiu atveju, nebuvo rezultatyvi.

Ramūnas Volkovas

TIA Technology

HR Business Partner

Klientas: TIA Technology

Pozicija: HR Business Partner

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šiai verslo partnerio pozicijai buvo ieškomas kandidatas, galintis tiesiogiai dirbti su vidutinės grandies vadovų komanda bei padėti jiems spręsti einamuosius vadybos klausimus – darbuotojų vertinimas, motyvacija ir ugdymas bei, žinoma,  skirtingų įmonės programuotojų ir inžinierių komandų komplektacija. Kadangi potencialiems kandidatams buvo keliamas darbo IT komandoje patirties reikalavimas, šios pozicijos atranka buvo tiesiogiai susijusi ir su įmonės naudojamomis technologijomis (Azure, .NET, Node.js, JAVA). Bent jau bazinis šių technologijų rinkos supratimas buvo vienas iš būtinųjų HR BP kandidatams keliamų reikalavimų.

Karolis Blaževičius

Acceleron Media

Technical SEO Manager

Klientas: Acceleron Media

Pozicija: Technical SEO Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Atrinkti 2 darbuotojai, abu sėkmingai praėjo išbandymo laikotarpį

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Unikali darbuotojų atranka, nes klientas tikėjosi didelio būtent on-site SEO žinių bagažo, kai rinkoje didžioje dauguma aukšto lygio SEO kandidatų yra off-site srities. Taip pat šis darbuotojų paieškos projektas pasižymėjo C2 lygio anglų kalbos reikalavimu, tad teko atmesti net ir tikrai gerai angliškai komunikuojančius C1 lygio kandidatus

Karolis Blaževičius

Baltic Asset Management

Head of Marketing

Klientas: Baltic Asset Management

Pozicija: Head of Marketing

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 31 darbo diena

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas strateginis lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Darbuotojų atrankos pradžioje su klientu nekėlėme NT srities patirties reikalavimo, tačiau galvų medžioklės rezultatai buvo labai geri ir pavyko pateikti pakankamą skaičių segmentuotų kandidatų iš NT srities, tad kitų sričių marketingo vadovams jau tapo per sunku konkuruoti. Atrankai įpusėjus sutarėme NT patirtį laikyti reikalavimu ir klientas išsirinko galutinį kandidatą iš NT srities marketingo vadovų.

Karolis Blaževičius

Lindstrom

Country Digital Marketing Manager

Klientas: Lindstrom

Pozicija: Country Digital Marketing Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas darbuotojas, per nepilnus metus pakilęs į regiono skaitmeninio marketingo vadovo rolę

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši atranka pasižymėjo B2B skaitmeninio marketingo patirties reikalavimu, tad reikėjo eliminuoti galutiniam vartotojui marketingo sprendimus vysčiusius kandidatus. Taip pat klientas norėjo vidinio (ne agentūrinio) darbuotojo, o dėl to kandidatų pasiūla dar šiek tiek sumažėjo. Visi atrinkti kandidatai turėjo tos pačios B2B skaitmeninės rinkodaros patirties bagažą, tad užduoties pagalba juos nesunkiai pavyko palyginti ir išsirinkti tinkamiausią.

Karolis Blaževičius

Planas Chuliganas

Country manager LV

Klientas: Planas Chuliganas

Pozicija: Country manager LV

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šis darbuotojų atrankos projektas buvo įdomus tuo, kad buvo samdomas vadovas, kuriam buvo keliamas labai konkretus tikslas – efektyviai suvaldyti ypač sparčią naujo padalinio plėtrą naujoje rinkoje. Tokiu būdu, tiesioginės paieškos metu buvo taikoma į kandidatus, kuri savo profesinėje patirtyje jau buvo susidūrę ir sėkmingai įgyvendinę naujo padalinio atidarymo ir plėtros tikslus. Dabuotojų atrankose, kuriose vyrauja vienas arba keli labai konkretų patirties reikalavimai – galvų medžioklė yra vienintelis būdas atrinkti tinkamą kandidatą per numatytą laiką.

Ramūnas Volkovas

Havas Group Lithuanua

Head of Digital Marketing Strategy

Klientas: Havas Group Lithuanua

Pozicija: Head of Digital Marketing Strategy

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinkta ieškoma pozicija

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vadovaujamų digital pozicijų, aukštesnių nei account director nėra daug. Tuo pačiu klientas norėjo agentūrinės patirties su stambiausiais rinkos klientais. Šis darbuotojų paieškos procesas pasižymėjo 100% galvų medžiokle, kai absoliučiai visi pasiūlyti kandidatai buvo atrinkti naudojant tiesioginę paiešką (galvų medžioklę)

Karolis Blaževičius

Eurokos

CTO

Klientas: Eurokos

Pozicija: CTO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas C lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši vadovo atranka pasižymėjo tuo, kad dedikuota CTO rolė buvo nauja klientui ir reikėjo gerai įvertinti pozicijos atsakomybes ir reikalavimus. Buvo pasirinkta strategija palyginti CTO lygio kandidatus iš kitų sektorių bei į atranką įtraukti ir tiesiogiai mažmeninės prekybos sektoriuje dirbusius kandidatus. Šiuo atveju nugalėjo tiesioginė patirtis mažmeninės prekybos sektoriuje ir buvo pasiektas susitarimas su patirtį vienoje didžiausių prekybos įmonių turinčiu CTO

Karolis Blaževičius

Drogas

CCO

Klientas: Drogas

Pozicija: CCO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 10

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas C lygio vadovas iš paralelinės srities

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Klientas turėjo labai aiškų asortimento formavimo mažmeninei prekybai kriterijų ir tai buvo užfiksuota dar prieš pradedant darbus. Nors iš pradžių atrodė, kad bus apsiribota standartiškai 4-5 kandidatais, tačiau šiek pavyko pasiekti dvigubai didesnį skaičių dėl itin gerai suformuotos žinutės kandidatams tiesioginėje paieškoje, kurią vėliau pokalbiuose su kandidatais pratęsė ir klientas išlaikydamas maksimalią kandidatų motyvaciją

Karolis Blaževičius

Kosmelita

CFO

Klientas: Kosmelita

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities C lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši vadovo atranka užsakovui buvo ypač svarbi, nes CFO pozicijos darbuotojo keitimas visada yra labai jautrus žingsnis, aktualus tiek įmonės vadovų komandai, tiek ir jos akcininkams. Šiuo atveju, pozicijos pokytis turėjo būti įvykdytas per labai tiksliai numatytą laiką, kad jo metu nebūtų sutrikdyta kasdienė stambios įmonės veikla, bei finansų skyriaus komandos darbas. Tokio tipo atrankose visada patogu turėti pasirinkimą iš kelių, skirtingo profesinio profilio kandidatų, ir taip turėti galimybę objektyviai palyginti juos ne tik su rinkos pasiūla ar tarpusavyje, bet ir su buvusiu įmonės darbuotoju.

Ramūnas Volkovas

Drogas

Teisininkas

Klientas: Drogas

Pozicija: Teisininkas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 4

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vidinio įmonės teisininko pozicijos darbuotojų atranka, šiuo konkrečiu atveju, turėjo vieną labai svarbų parametrą – įmonės priklausymas tarptautinei įmonių grupei lėmė, kad šios pozicijos kandidatams buvo keliamas tarptautinės darbo patirties reikalavimas. Kadangi viena iš pagrindinių pozicijos atsakomybių buvo ne tik vietinės, bet ir regioninės vadovų komandos konsultavimas, didžiąją kandidatų grupės dalį sudarė vidinėse, tarptautinėje aplinkoje veikiančių įmonių struktūrose darbo patirtį turintys kandidatai. Šiuo atveju, sąmoningai aplenkiant teisinių paslaugų įmonėse dirbančius kandidatus.

Karolis Blaževičius

Drogas

CFO

Klientas: Drogas

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kadangi tai didelei tarptautinei įmonių grupei priklausančios įmonės Finansų vadovo pozicija – atrankos proceso metu sprendimą dėl kandidato lėmė ne tik vietinės vadovų komandos, bet ir atsakingo regioninės struktūros grupės vadovo nuomonė. Tokiu būdu, kandidatai buvo vertinami trijų etapų sistema, kiekviename etape įvertinant jų tinkamumą užimti aktualią poziciją skirtingu aspektu – profesinės kompetencijos, kultūrinio suderinamumo bei asmeninių savybių. Paskutiniojo etapo metu asmeninių savybių spektrui įvertinti buvo pasitelkta standartizuota, specialiai vadovams skirta testavimo metodika.

Ramūnas Volkovas

Lidl Lietuva

IT Project Manager (PM)

Klientas: Lidl Lietuva

Pozicija: IT Project Manager (PM)

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė in-house IT PM rolės darbuotojų atranka, su pageidaujamu papildomu, profesinės patirties parametru iš užsakovo pusės. Buvo iškeltas tikslas pritraukti kandidatą su darbo patirtimi daugiasluoksnėje, tarptautinėje organizacijoje, kur vidiniai IT funkcijos užsakovai yra skirtingų skyrių vadovai. Darbo patirtis būtent tokioje org. struktūroje leido kandidatui sėkmingai praeiti išorinius ir vidinius atrankos etapus per rekordiškai trumpą laiką

Ramūnas Volkovas

SME finance

Accounting advisor

Klientas: SME finance

Pozicija: Accounting advisor

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 3

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tai tipinė dvigubos funkcijos rolė, kuri būdinga technologijų įmonėms, arba didelėms, tarptautinėms, daugiasluoksnėms organizacijoms, pasižyminčiomis aukštu apskaitos procesų automatizavimo lygiu. Tokios pozicijos ir į jas pretenduojančių kandidatų skaičius yra puikus finansų sektoriaus skaitmenizavimo lygio indikatorius, nes kertinė pozicijai tinkamo kandidato kompetencija yra gebėjimas, bendradarbiaujant su IT komanda, automatizuoti apskaitos procesus ir tam tikrai atvejais, kurti tam skirtas IT sistemas. Puikus pavyzdys to, kaip finansų srities pozicijos persidengia su IT srities funkcijomis.

Ramūnas Volkovas

Tele2

Data analyst

Klientas: Tele2

Pozicija: Data analyst

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas IT specialistas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Konkrečios duomenų analitiko rolės atrankoje akcentas buvo dedamas komercinio pobūdžio duomenų analizės patirtyje. Tokiu būdu potencialių kandidatų paieškos spektras darbuotojų atrankos projekte susiaurėja iki kandidatų, kurie dirba su pardavimų ir rinkodaros duomenimis. Žinoma, tokios pozicijos atrankai didelę reikšmę turi ir techninių duomenų apdorojimo įrankių (Power BI, SQL, Python) naudojimo patirties reikalavimai. Geriausias būdas patikrinti kandidatą analitiką – riboto laiko praktinė užduotis, kurios metu būtų įvertinami tiek techniniai, tiek ir duomenų suvokimo įgūdžiai.

Ramūnas Volkovas

Capital Box

Deputy Head of Commercial department

Klientas: Capital Box

Pozicija: Deputy Head of Commercial department

Pasiūlytų kandidatų skaičius:  7

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šios pozicijos darbuotojų atranka buvo tiesiogiai susieta su konkrečia paslaugų grupe ir darbdavio įmonės kuriamais produktais. Būtent todėl vienu iš atraminių reikalavimų darbuotojų  atrankos eigoje buvo patirtis dirbant su konkrečia klientų rinkos dalimi – šiuo atveju, tai SME (Small and medium-sized enterprises). Tinkamai sudarius pirminį kandidatų sąrašą, dauguma finansavimo paslaugų vystymo patirtį turinčių kandidatų atitiko SME paslaugų kategoriją ir turėjo reikšmingą rinkoje parduodamų b2b finansinių paslaugų (lizingas, faktoringas, apyvartinio kapitalo finansavimas ir pan.) patirtį. Detalus klientų rinkos bei konkurencinės aplinkos supratimas yra vienas iš pagrindinių parametrų tokio tipo darbuotojų atrankos projektų vykdymui.

Ramūnas Volkovas

Mogo LT

COO

Klientas: Mogo LT

Pozicija: COO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 38 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Konkretaus sektoriaus vadovo paieška visada yra galvų medžioklės objektas. Toks atrankos metodas buvo pasirinktas ir šiam atrankos projektui. Konkrečios patirties reikalavimai, kaip kartu ir siekis rasti vadovą, kuris per trumpiausią įmanomą laiką įsilietų į esamą organizacijos struktūrą lemia, kad viešosios paieškos metodas gali ženkliai prailginti atrankos laikotarpį, todėl jo taikymas nėra efektyvus. Griežti darbuotojų atrankos terminai yra ypač aktualūs vykdant visų tipų finansų sektoriaus atrankų projektus. Visi tiesioginės paieškos metu suformuotos kandidatų grupės kandidatai buvo išsamiai susipažinę su sektoriaus ypatybėmis, paslaugų spektru, konkurencine bei reguliacine aplinka, todėl vykdant šio sektoriaus atrankas, tiesioginė paieška yra vienintelis būdas pritraukti darbdaviui aktualius kandidatus per numatytą laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

CBI Money

Compliance officer

Klientas: CBI Money

Pozicija: Compliance officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Atitikties pareigūno pozicijos atrankos yra vienos sudėtingiausių specialistų atrankų finansų sektoriuje. Tai lemia sąlyginai mažas šių specialistų skaičius rinkoje, jiems keliami aukšti profesinės kompetencijos bei reputacijos reikalavimai ir rinkoje nusistovėję riboti DU intervalai. Dėl šių priežasčių, šį atrankos projektą vykdome pasitelkdami tiek tiesioginės, tiek ir rekomendacinės atrankos metodus. Šios darbuotojų atrankos metu pavyko sėkmingai suburti nedidelę 3-5 kandidatų grupę, kurie, po trumpo vidinės atrankos proceso, buvo suskirstyti prioriteto tvarka ir su vienu iš kandidatų buvo sudaryta darbo sutartis

Ramūnas Volkovas

Vilniaus viešasis transportas

CEO

Klientas: Vilniaus viešasis transportas

Pozicija: CEO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio vadovų paieškos ir atrankos projekto metu buvo keliamas tikslas sudaryti konkurencingą kandidatų grupę, kurios kontekste būtų galima objektyviai tarpusavyje palyginti kandidatus, turinčius aukščiausio lygmens vadovo darbo patirtį tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus organizacijose. Atranka buvo vykdoma viešosios paieškos būdu ir dėl išskirtinio organizacijos dydžio bei veiklos pobūdžio, sulaukė labai didelio rinkos susidomėjimo. Galutiniame rezultate buvo sudarytas 20 kandidatų ilgasis sąrašas, iš kurių valdybos nariai balsavimo metu išrinko 5 trumpojo sąrašo kandidatus, iš kurių buvo išrinktas viešojo konkurso nugalėtojas. Pagrindiniai šio vadovų paieškos ir atrankos proceso kriterijai buvo skaidrumas ir kokybiškos komunikacijos užtikrinimas tarp užsakovo ir kandidatų.

Ramūnas Volkovas

VĮ Investicijų ir indėlių draudimas

Procesų administravimo skyriaus vadovas

Klientas: VĮ Investicijų ir indėlių draudimas

Pozicija: Procesų administravimo skyriaus vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 16

Atrankos projekto trukmė: 34 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kalbant privataus sektoriaus terminais – tai buvo atitikties pareigūno pozicijos atranka. Išskirtinis šio konkretaus atrankos proceso bruožas buvo tai, kad darbuotojas buvo ieškomas į naujai organizacijoje suformuotą poziciją su priskirta specialistų komanda. Tokiu būdu, kandidatams buvo keliami ne tik LR ir ES teisės aktų išmanymo, bet ir nedidelės komandos darbo organizavimo patirties reikalavimai. Atranka buvo vykdoma viešosios paieškos būdu ir jos metu pavyko sulaukti nemažo susidomėjimo ne tik iš viešajame, bet ir iš privačiame sektoriuje dirbančių kandidatų.

Ramūnas Volkovas

ID Vilnius

IT Solution Architect

Klientas: ID Vilnius

Pozicija: IT Solution Architect

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ypač įdomus darbuotojų atrankos projektas, kurio metu buvo ieškomas IT sistemų architektas, atsakingas už Vilniaus miesto duomenų centro architektūros kūrimą ir vystymą. Pagrindinis projekto iššūkis – pritraukti konkurencingą kandidatų grupę iš privataus sektoriaus, kuriame dirba didžioji šios srities kandidatų dalis ir yra įgyvendinami sudėtingiausi ir didžiausios apimties IT sistemų architektūros projektai. Tam tikslui pasiekti, darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas ne tik viešosios, bet ir tiesioginės atrankos metodu. Tai padėjo sėkmingai užbaigti atrankos projektą per optimalų, užsakovo numatytą laiką.

Ramūnas Volkovas

Domus Lumina

Head of production

Klientas: Domus Lumina

Pozicija: Head of production

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
80% atrankų atvejų, naujas gamybos vadovas yra samdomas siekiant vieno iš dviejų tikslų – didinti gamybos apimtis, arba kelti jos efektyvumą. Šiuo atveju, prioritetinė darbuotojų atrankos projekto užduotis buvo rasti kandidatus, kurie per ribotą laiką galėtų suformuoti, paruošti eksploatacijai bei paleisti naują gamybinį padalinį. Atsižvelgiant į automatizavimo lygį bei gamybos apimtis, didelis dėmesys buvo skiriamas kandidatų gebėjimui organizuoti projektinės gamybos procesus bei diegti įrankius skirtus vidutinio automatizavimo lygio gamybai valdyti.

Ramūnas Volkovas

IKEA purchasing services

Business development manager

Klientas: IKEA purchasing services

Pozicija: Business development manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vienos didžiausių pasaulyje baldų gamybos įmonių struktūroje BDM pozicija yra ypač svarbi, nes pagrindinė jos funkcija – užtikrinti sklandų grupės ir išorės tiekėjų bendradarbiavimą priskirtame regione. Dėl šios priežasties, ieškomam darbuotojui buvo keliami ne tik pažangios, standartizuotos gamybos, bet ir tarptautinio verslo patirties reikalavimai. Šie du atrankos kriterijai nulėmė, kad darbuotojo atranka buvo vykdoma tiesioginės darbuotojų paieškos būdu, pritraukiant tikslinėse įmonėse patirtį turinčius kandidatus, o kandidatai buvo vertinami naudojant tarptautinį IKEA darbuotojų atrankos standartą.

Ramūnas Volkovas

Freda

Head of Manufacturing

Klientas: Freda

Pozicija: Business development manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 43 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas C lygio gamybos direktorius

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši gamybos vadovo (-ės) rolė buvo labai svarbi klientui, nes UAB Freda yra viena žinomiausių baldų gamybos kompanijų Lietuvoje. Iššūkis buvo rasti inovatyviausias gamybos valdymo metodologijas praktikoje diegusį aukšto lygio gamybos vadovą. Šiame darbuotojų atrankos projekte taikėme tiek pažintinių pokalbių, tiek užduočių testavimo metodologiją. Būtent užduočių pristatymo etapas padėjo geriau įvertinti kandidato potencialą perimti kliento sukauptas žinias bei pridėti savo išbandytus gamybos valdymo metodus improvizuotose praktinėse situacijose

Karolis Blaževičius

Achema Group

Chief Economics Officer

Klientas: Achema Group

Pozicija: Chief Economics Officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vienas iš tų atvejų, kada darbuotojų atrankos projekto eigą bei metodus tiesiogiai nulemia vyraujanti darbdavio organizacijos savybė – didelė, daugiasluoksnė organizacijos struktūra, kurioje ekonomikos departamento vadovas yra atsakingas už kertinę finansų vadybos funkciją visoje įmonių grupėje. Dėl šios priežasties, buvo siekiama atrinkti kandidatus, turinčius kokybiškos darbo patirties panašaus tipo struktūros organizacijos, bei gebančius organizuoti didelės, nutolusios ir skirtinguose sektoriuose dirbančios komandos darbą. Su klientu labai tiksliai sudėliotas pozicijos profilis leido darbuotojo atranką įvykdyti per labai trumpą laiką, išsirinkus kandidatą iš trumpojo sąrašo po mažiau nei 4 savaičių.

Ramūnas Volkovas

MC Bauchemie

Sales representative

Klientas: MC Bauchemie

Pozicija: Sales representative

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 23 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė produkto vadovo/atstovo pozicijos darbuotojų atranka su papildomu techniniu reikalavimu – patirtis dirbant su chemijos pramonės produkcija. Kadangi konkretus ieškotas pardavimų atstovas buvo atsakingas už produktus skirtus statybų sektoriui – atrankos rinka buvo gana didelė, nes tai vienas aktyviausių darbo rinkos sektorių regione. Darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas tiek viešosios, tiek ir tiesioginės paieškos būdu. Šiuo atveju ypač pagelbėjo tai, kad įmonė yra gerai žinoma kaip darbdavys ir tai padėjo sėkmingai pritraukti kandidatus iš artimų chemijos pramonės sričių.

Ramūnas Volkovas

Venipak

CTO

Klientas: Venipak

Pozicija: CTO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 31 darbo diena

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas IT srities aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukšto lygmens vadovo atrankos projektas, kuriam organizacijoje buvo skiriamas ypač didelis dėmesys. Informacinių sistemų ir infrastruktūros pagrindu kuriamų paslaugų vystymo patirtis buvo vienas pagrindinių kandidatams keliamų reikalavimų, o atrankos procesas apėmė visų technologiškai pažangių sektorių patirtį turinčius kandidatus (telekomunikacijos, finansinės paslaugos, logistika, gamyba). Pagrindinės pozicijos atsakomybės: biudžetų rengimas, išorės paslaugų tikėjų atranka ir kontrolė, daugiasluoksnės vidinės IT komandos darbo organizavimas, IT resursų paskirstymas tiek vietinės, tiek ir regioninės organizacijos poreikiams.

Ramūnas Volkovas

IKEA Industry Lietuva

Sandėlių vadovas

Klientas: IKEA Industry Lietuva

Pozicija: Sandėlių vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Sandėlių logistikos vadovo atranka vienoje didžiausių baldų gamybos įmonių regione, kurios metu buvo ieškomas vidutinės grandies vadovas, gebantis kurti ir tobulinti didelės apimties logistikos procesus, aukšto automatizavimo lygio gamybiniame komplekse. Dėl įmonės lokacijos, atrankos metu buvo keliamas tikslas pritraukti tinkamos kompetencijos kandidatus iš aplinkinių miestų, todėl didelis dėmesys buvo skiriamas tinkamo verčių paketo parinkimui, bei lanksčių darbo sąlygų sudarymui. Pozityvus užsakovo darbdavio įvaizdis leido šią vadovo atranką įvykdyti per rekordiškai trumpą laiką, pasitelkiant viešosios ir tiesioginės paieškos metodus.

Ramūnas Volkovas

Domus Lumina

Logistikos vadovas

Klientas: Domus Lumina

Pozicija: Logistikos vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Spartaus augimo etape įmonei buvo ieškomas sandėlių logistikos vadovas, kuris būtų atsakingas už esamos ir naujai startuojančios gamybinės bazės logistikos procesų diegimą ir vystymą. Dėl skirtingo abiejų gamybinių bazių veiklos pobūdžio, ieškomas vadovas buvo atsakingas už dvi atskiras logistikos komandas, dirbančias skirtingose lokacijose, bei užtikrinančias gamybos žaliavų ir komponentų, dalinai surinktos bei pilnai pagamintos produkcijos sandėlių veiklą. Pirminė kandidatų grupė buvo sudaryta išskirtinai iš tiesioginės atrankos metu sudomintų kandidatų, nes viešoji paieška, šiuo atveju, nebuvo rezultatyvi.

Ramūnas Volkovas

Baltic Transline

IT Business Analyst (IT BA)

Klientas: Baltic Transline

Pozicija: IT Business Analyst (IT BA)

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
IT BA rolės pasižymi tuo, kad dažniausiai joms yra keliami dviejų tipų reikalavimai: bendriniai techniniai ir specifiniai verslo. Bendriniai techniniai reikalavimai – patirtis dirbant su dokumentacijos ir projektų planavimo įrankiais (JIRA, Confluence) bei konkrečiomis verslo valdymo sistemomis (SAP, NAV). Verslo patirtis – profesinės žinios konkretaus sektoriaus verslui būdingų procesų, reguliacinės bei konkurencinės aplinkos srityje. Šios konkrečios IT BA atrankoje buvo keliami abiejų tipų reikalavimai, todėl rezultatą pavyko pasiekti tiesioginės atrankos (galvų medžioklės) būdu.

Ramūnas Volkovas

Eugesta

Terminalo vadovas

Klientas: Eugesta

Pozicija: Terminalo vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vieno didžiausių logistikos terminalų Vilniaus regione vadovo atranka buvo dideliu iššūkiu todėl, kad numatyta pozicijos atsakomybių sritis buvo ypač plati ir įvairialypė: didelė terminalo bazė ir darbuotojų skaičius; skirtingų tipų produkcijos sandėlių logistikos veiklos užtikrinimas; skirtingų logistikos paslaugų grupių kokybės užtikrinimas; terminalo infrastruktūros priežiūrai ir plėtra; IT infrastruktūros priežiūrai ir plėtra. Atrankos proceso metu, įvertinus pirmuosius kandidatus, reikiamų kompetencijų sąrašas buvo šiek tiek susiaurintas ir suskirstytas prioriteto tvarka, tokiu būdu sutelkiant atrankos projekto resursus į labiausiai poziciją atitinkančius kandidatus. Galutiniame rezultate buvo pasirinktas vienas iš tiesioginės atrankos metu pritrauktų kandidatų.

Ramūnas Volkovas

Kaefer LT

Chief Executive Officer

Klientas: Kaefer LT

Pozicija: Chief Executive Officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 14

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukščiausio lygmens vadovo atranka vienai didžiausių pasaulyje inžinerijos įmonių grupei priklausančiai įmonei Lietuvoje. Nors atrankos procesas buvo vykdomas viešai ir sulaukė didelio kandidatų susidomėjimo viešojoje erdvėje, ilgasis kandidatų sąrašas taip pat buvo papildytas ir grupe kandidatų, kurie buvo pritraukti į procesą tiesioginės paieškos metu. Vienas iš atrankos projekto tikslų buvo įvertinti ar rinkoje yra kandidatų, kurie turi sukaupę reikiamą patirtį užimti ieškomą poziciją, kadangi Kaefer grupės atstovams Lietuvos aukščiausio lygmens vadovų darbo rinka nebuvo labai gerai žinoma. Po ilgojo kandidatų sąrašo įvertinimo, buvo priimtas sprendimas tęsti vadovo atrankos procesą su pasirinktais kandidatais ir pozicijos atranka buvo įvykdyta per optimalų 2 mėnesių laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

SBA Urban

Head of inovations

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Head of inovations

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Inovacijų skyriaus vadovo pozicijos atranka buvo vienas didžiausių to meto atrankos iššūkių. Tai vienas tų vadybos atvejų, kada organizacijos pozicijos poreikis neatitinka rinkoje nusistovėjusios praktikos ir dėl objektyvių priežasčių, analogiškas pozicijas užimančių darbuotojų rinkoje tiesiog nėra. Šiuo atveju, buvo nuspręsta darbuotojų atrankos procesą vykdyti keliomis kryptimis vienu metu, ieškant kandidatų inžinerijos, statybos bei gamybos srityse bei tokiu būdu, šiek tiek adaptuoti pozicijai keliamus reikalavimus bei atsakomybes pagal prieinamų kandidatų patirtį. Tiesioginės ir viešosios atrankos metu buvo sudarytas ypač ilgas kandidatų sąrašas, iš kurio buvo išsirinktas kandidatas, tiksliausiai atitinkantis pozicijos profilį, kuris atrankos eigoje buvo šiek tiek pakoreguotas, uždedant tikslesnį akcentą ant statybų inžinerijos srities patirties.

Ramūnas Volkovas

Tele2

IP Engineer

Klientas: Tele2

Pozicija: IP Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 46 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ilgos trukmės, labai koncentruotos kandidatų imties darbuotojo atranka, kurios metu buvo keliamas tikslas pritraukti tikslią technologinę (IP/MPLS) patirtį turinį kandidatą. Kaip ir visose tokio tipo atrankose, didžioji dalis potencialių kandidatų yra žinomi dar prieš pradedant atrankos procesą, todėl pagrindinis, atrankos rezultatą lemiantis veiksnys yra kandidatų motyvacija bei tinkamų verčių paketo parinkimas kiekvienam konkrečiam kandidatui. Tokiuose darbuotojų atrankos projektuose, didelis pranašumas yra darbdavio politikos lankstumas ir gebėjimas operatyviai reaguoti į besikeičiantį darbo rinkos poreikį.

Ramūnas Volkovas

Geberit

Technical consulting Manager

Klientas: Geberit

Pozicija: Technical consulting Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė techninio konsultanto/ inžinieriaus atranka darbui su vienu didžiausių Europos gamintojo nuotekų ir vandentiekio sistemų projektais. Atrankos projektas pasižymėjo tuo, kad buvo ieškomas ypač gilias technines žinias turintis specialistas, galintis konsultuoti projektavimo bei montavimo darbus atliekančius rangovus bei vesti mokymus aukštos kvalifikacijos specialistams. Potencialūs kandidatai turėjo praeiti kelių etapų atrankos procesą, sudarytą iš vertinamojo pokalbio, techninės užduoties bei asmeninių savybių testo. Paskutiniame darbuotojų atrankos etape kandidatai dalyvavo pokalbiuose su darbdavio regiono vadovais, po kurių buvo priimtas galutinis sprendimas.

Ramūnas Volkovas

Komfovent

Production Engineer

Klientas: Komfovent

Pozicija: Production Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Labai dinamiškas inžinerijos srities darbuotojų atrankos projektas, kurio metu gamybinei įmonei buvo ieškomas ŠVOK srities inžinieriaus kompetencijas turintis specialistas. Pagrindinis iššūkis buvo rasti kandidatą, kuris galėtų ne tik projektuoti ŠVOK sprendimus, bet ir prisidėti prie naujų gaminių vystymo bei dirbti R&D komandos sudėtyje. Darbuotojo paieška buvo įgyvendinta tiesioginės paieškos būdu, tikslingai pritraukiant srityje jau dirbančius mid ir senior lygmens kandidatus. Techninės kandidatų kompetencijos buvo įvertintos pasitelkiant ribotos trukmės užduoties pristatymą.

Ramūnas Volkovas

Adeso

Statybos projektų vadovas

Klientas: Eugesta

Pozicija: Terminalo vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 25 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio darbuotojų atrankos projekte buvo keliamas tikslas pritraukti patyrusį statybos projektų vadovą vidutinio dydžio, sparčiai augančią statybų rangos kompaniją. Dėl kandidatams keliamų techninio pobūdžio reikalavimų ir ypač konkurencingo statybų sektoriaus ypatybių, atrankai vykdyti buvo pasirinktas tiesioginės paieškos metodas, nes viešosios paieškos būdu vykdomos PV ir PDV pozicijų atrankos išlaiko tendenciją sulaukti didelio kandidatų susidomėjimo, bet jų tinkamumo rodiklis dažniausiai būna ypač žemas ir tesiekia 1-2%

Ramūnas Volkovas

Citus Construction

CFO

Klientas: Citus Construction

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukšto lygmens finansų srities vadovo atranka gerai Lietuvoje žinomai NT vystymo įmonei. Dėl NT vystytojams būdingo ekonominio ciklo ir valdomo turto portfelio ypatybių, šios CFO pozicijos kandidatams buvo keliami ne tik finansų apskaitos ir planavimo, bet ir iždo vadybos patirties reikalavimai. Užsakovas didelį dėmesį skyrė kandidatų gebėjimams bendradarbiauti ne tik finansų skyriaus komandos viduje, bet ir aktyviai įsitraukti į kitų funkcijų vadovų konsultavimą bei įmonės atstovavimą rinkoje. Dėl šios priežasties tiesioginės paieškos metu ypač didelio susidomėjimo sulaukėme iš projektinio pobūdžio veiklos įmonėse dirbančių kandidatų.

Karolis Blaževičius

SBA Urban

Statybos projektų direktorius

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Statybos projektų direktorius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio statybų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ankstyvame vadovo paieškos ir atrankos projekto etape buvo labai tiksliai apibrėžta potencialių kandidatų grupė, turinti aktualią patirtį vystant ypač didelės apimties ir sudėtingumo NT projektus. Kadangi šios pozicijos atsakomybės apima visus projekto įgyvendinimo etapus, nuo lokacijos ir projektavimo iki galutinės rangos darbų, vienas iš prioritetinių kandidatams keliamų reikalavimų yra atskirtų projektų komandų darbo organizavimo patirtis. Dėl ypač nedidelio potencialių kandidatų skaičiaus rinkoje, didžioji kandidatų grupės dalis buvo sudaryta naudojant tiesioginės paieškos metodą.

Ramūnas Volkovas

Conresta

Statybos direktorius

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Statybos projektų direktorius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Viena kertinių vadovų pozicijų stambioje generalinės rangos įmonėje. Dėl didelės projektų apimties, bei aukštų kokybės bei ekonominio efektyvumo standartų, ypač didelis dėmesys buvo skiriamas kandidatų gebėjimui kurti ir efektyvinti statybų departamento veiklos procesus, bei diegti standartizuotos vadybos metodus visuose statybos rangos etapuose. Tokio pobūdžio vadovo atrankos projektų rezultatyvumas visada priklauso nuo optimalaus viešosios atrankos ir tiesioginės atrankos balanso bei tinkamo atrankos laikotarpio parinkimo. Netinkamai parinkus vadovų atrankos metodus, reali atrankos trukmė gali viršyti suplanuotą trukmę net kelis kartus.

Ramūnas Volkovas

Raseinių statyba

Sąmatininkas - inžinierius

Klientas: Raseinių statyba

Pozicija: Sąmatininkas – inžinierius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 12

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinis vidutinės grandies specialisto atrankos projektas su aiškiai išreikštais techninių įgūdžių reikalavimais, be kurių kandidatas negali būti svarstomas. Specializuotų programinių įrankių tokių kaip Sistela, Astera, AutoCAD naudojimo patirtis buvo atraminis, kandidatams keliamas reikalavimas, o įgūdžiai buvo įvertinti techninės užduoties atlikimo metu. Sąmatininko – inžinieriaus pozicija visada yra patraukli jaunesniems, mažiau patirties turintiems kandidatams, nes tai puikus atspirties taškas pradėti karjerą statybų sektoriuje. Dėl šios priežasties, atrankos projektas sulaukė ypač didelio, ką tik statybų krypties studijas baigusių kandidatų susidomėjimo.

Ramūnas Volkovas

Informacinės technologijos

Miles Lithuania

Senior .NET Software Engineer

Klientas: Miles Lithuania

Pozicija: Senior .NET Software Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 28

Atrankos projekto trukmė: ilgalaikio darbuotojų paieškos bendradarbiavimo su klientu sutartis (24 mėn.)

Rezultatas:
Pilnai užpildytas kliento ilgalaikis poreikis. Visi įdarbinti kandidatai sėkmingai baigė išbandymo laikotarpį.

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kadangi Miles Lithuania dirba tiesiogiai su klientais, vyr. programuotojai taip pat bendrauja su klientais tiesiogiai, tad reprezentacinis komunikacijos lygis anglų kalba privalo būti tokio paties lygio, kaip ir back-end .NET žinios, o tai sumažino bendrą darbuotojų paieškos longlist‘ą apie 20%. Kita vertus, mūsų bendradarbiavimo metu, Komponent atidarė biurą Kaune, tad sudėjus kartus Vilniaus ir Kauno .NET rinkas, pavyko pasiekti tikrai gerą kandidatų kokybę ir skaičių.

Karolis Blaževičius

Brolis Sensor Technology

Data Scientist

Klientas: Brolis Sensor Technology

Pozicija: Data Scientist

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 12

Atrankos projekto trukmė: 44 darbo dienos

Rezultatas: Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šioje duomenų mokslininko pozicijos darbuotojo atrankoje buvo taikomas naujo tipo darbuotojų atrankos metodas, kurio metu kandidatui yra keliami tiek technologiniai (Python, R, TensorFlow, PyTorch, Keras), tiek ir profesinio kūrybiškumo reikalavimai. Atrankos procesas pasižymėjo dideliu viešosios atrankos būdu aplikavusių kandidatų skaičiumi, tačiau tik 2-3% iš jų atitiko visus keliamus reikalavimus. Dėl šios priežasties, tiesioginė paieška buvo būtina, siekiant turėti bent 5-6 perspektyvių kandidatų grupę darbuotojų atrankos proceso pabaigoje.

Ramūnas Volkovas

Lidl Lietuva

Oracle Database Administrator (DBA)

Klientas: Lidl Lietuva

Pozicija: Oracle Database Administrator (DBA)

Pasiūlytų kandidatų skaičius:  7

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienas

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas, kuris greitai buvo paaukštintas į aukštesnę rolę tame pačiame skyriuje

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio darbuotojų paieškos projekto iššūkis užfiksuotas jau rolės pavadinime – Oracle. Taigi, ieškojome būtent Oracle DBA, o tai yra tikrai reta rolė. Pavyko pritraukti kandidatus tiesioginės paieškos būdu, bet vienas jų išsiskyrė tuo, kad visą karjerą dirbo tik su Oracle duomenų bazių ekosistema, tad toks rezultatas buvo įvertintas kaip viršijantis pirminius lūkesčius ir kandidatas buvo skubiai priimtas

Karolis Blaževičius

Brolis Sensor Technology

Senior Azure DevOps Engineer

Klientas: Brolis Sensor Technology

Pozicija: Senior Azure DevOps Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 13

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinkta pozicija

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:

Ši DevOps darbuotojų atranka išskirtinė dviem aspektais:

 1. Tai yra pirmoji DevOps rolė kliento komandoje.
 2. Buvo reikalingas būtent Azure specialistas, tad AWS ir GCP DevOps inžinieriai privalėjo būti atmesti

Suderinus aukšto lygio Azure patirtį ir šiai pozicijai reikalingą didelį savarankiškumo lygį, pavyko atrinkti idealiai pozicijai tikusį kandidatą su aukšta motyvacija.

Karolis Blaževičius

Oxipit

Senior Python Developer/ Tech Lead

Klientas: Oxipit

Pozicija: Senior Python Developer/ Tech Lead

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 13

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas, kuris kartu tapo ir įmonės dalininku

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši pozicija klientui buvo strateginė, nes tai yra pagrindinė programuotojo rolė, pavaldi tik CTO. Nors Python nėra reta technologija, tačiau kandidatų skaičius gerokai žemesnis nei Java, .NET ar PHP. Šioje darbuotojų atrankoje pasitarnavo unikalus kliento produktas, kurio reikšmė visuomenei leido pritraukti tikrai daug aukšto lygio Python specialistų ir vieną jų sėkmingai įdarbinti.

Karolis Blaževičius

Tele2

Front-End Developer

Klientas: Tele2

Pozicija: Front-End Developer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tai buvo pirmoji front-end rolė Tele2 vidinėje komandoje, tačiau pasirinktas React framework‘as leido rinktis iš pakankamai didelės kandidatų grupės. Pavyko atrinkti ne tik su react‘u patyrusį front‘o developer‘į, tačiau ir didelę motyvaciją dirbti Tele2 bendrovėje turintį kandidatą, tad vertybiškai buvo visiškas atitikimas, o tokiu atveju atrinktų darbuotojų lojalumas būna tik dar aukštesni.

Karolis Blaževičius

Žmogiškieji ištekliai

Venipak

Head of HR Baltics

Klientas: Venipak

Pozicija: Head of HR Baltics

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinis funkcinio vadovo pozicijos atrankos projektas, kurio metu buvo iškeltas tikslas pritraukti kokybišką personalo politikos kūrimo ir įgyvendinimo patirtį turinčius kandidatus, gebančius dirbti tarptautinėje aplinkoje. Dėl išskirtinės, siuntų logistikai būdingos organizacijos darbuotojų sudėties, atrankos metu buvo pasirinktos tikslinės veiklos sritys – logistika, gamyba, mažmeninė prekyba kurios pasižymi užsakovo organizacijai būdingais darbdavio įvaizdžio bruožais bei darbo aplinka. Šis darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas naudojant tiesioginės ir viešosios paieškos metodus ir buvo sėkmingai baigtas per numatytą laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

Transcom World Wide Lietuva

HR Director

Klientas: Transcom World Wide Lietuva

Pozicija: HR Director

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 39 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Atrankos projekto tikslas – rasti vadybos profesionalą, kuris galėtų sėkmingai lokalizuoti didelės įmonių grupės personalo politiką Lietuvoje veikiančioje įmonėje bei užtikrinti jos dinamišką plėtrą. Dėl rinkoje stipriai susiformavusio teigiamo darbdavio įvaizdžio, šio vadovo atranka sulaukė didelio kandidatų susidomėjimo tiek viešosios, tiek ir tiesioginės atrankos metu, todėl užtruko šiek tiek ilgiau, nei buvo numatyta. Darbuotojų atrankos eigoje buvo sudaryta didelė pirminė kandidatų grupė, kuri buvo susiaurinta iki 8 galutinių kandidatų sąrašo, kuris buvo pateiktas užsakovui.

Ramūnas Volkovas

Conresta

HRM

Klientas: Conresta

Pozicija: HRM

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Įmonės vadovų keliamas tikslas buvo suformuoti kandidatų grupę, turinčių personalo politikos kūrimo bei administravimo patirtį statybų rangos srityje. Dėl organizacijos projektinės veiklos modelio bei kitiems sektoriams nebūdingo nuosavo ir nuomojamo darbuotojų balanso, ieškomas darbuotojas turėjo pasižymėti ne tik giliomis DK žiniomis, bet ir vadybos procesų standartizavimo įgūdžiais. Kadangi šio darbuotojų atrankos projekto metu viešosios paieškos procesas buvo vykdomas tuo pat metu kaip ir tiesioginė paieška, per nepilnas 3 savaites pavyko sudaryti 5 kandidatų grupę (3 iš tiesioginės ir 2 iš viešosios paieškos), iš kurių buvo sėkmingai atsirinktas reikiamas darbuotojas.

Ramūnas Volkovas

AQ Wiiring Systems

Head of HR

Klientas: AQ Wiiring Systems

Pozicija: Head of HR

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Pagrindinis šio darbuotojų atrankos projekto iššūkis – pritraukti funkcinės vadovų grandies kandidatus, kurie turėtų darbo patirties tarptautinėje aplinkoje ir būtų pasiruošę dirbti toliau nuo didžiųjų miestų įsikūrusioje įmonėje. Įmonės gamybinės bazės lokacija Panevėžyje buvo svarbus faktorius, kurį reikėjo įvertinti tinkamai formuojant potencialių kandidatų grupę bei pasirenkant jų profesinei patirčiai keliamus reikalavimus. Dėl mažesniems regionams būdingų darbo rinkos ypatybių, visi trumpojo sąrašo kandidatai buvo pritraukti naudojant išskirtinai tiesioginės atrankos metodus, o viešoji paieška, šiuo konkrečiu atveju, nebuvo rezultatyvi.

Ramūnas Volkovas

TIA Technology

HR Business Partner

Klientas: TIA Technology

Pozicija: HR Business Partner

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šiai verslo partnerio pozicijai buvo ieškomas kandidatas, galintis tiesiogiai dirbti su vidutinės grandies vadovų komanda bei padėti jiems spręsti einamuosius vadybos klausimus – darbuotojų vertinimas, motyvacija ir ugdymas bei, žinoma,  skirtingų įmonės programuotojų ir inžinierių komandų komplektacija. Kadangi potencialiems kandidatams buvo keliamas darbo IT komandoje patirties reikalavimas, šios pozicijos atranka buvo tiesiogiai susijusi ir su įmonės naudojamomis technologijomis (Azure, .NET, Node.js, JAVA). Bent jau bazinis šių technologijų rinkos supratimas buvo vienas iš būtinųjų HR BP kandidatams keliamų reikalavimų.

Karolis Blaževičius

Marketingas ir skaitmeninė rinkodara

Acceleron Media

Technical SEO Manager

Klientas: Acceleron Media

Pozicija: Technical SEO Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Atrinkti 2 darbuotojai, abu sėkmingai praėjo išbandymo laikotarpį

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Unikali darbuotojų atranka, nes klientas tikėjosi didelio būtent on-site SEO žinių bagažo, kai rinkoje didžioje dauguma aukšto lygio SEO kandidatų yra off-site srities. Taip pat šis darbuotojų paieškos projektas pasižymėjo C2 lygio anglų kalbos reikalavimu, tad teko atmesti net ir tikrai gerai angliškai komunikuojančius C1 lygio kandidatus

Karolis Blaževičius

Baltic Asset Management

Head of Marketing

Klientas: Baltic Asset Management

Pozicija: Head of Marketing

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 31 darbo diena

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas strateginis lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Darbuotojų atrankos pradžioje su klientu nekėlėme NT srities patirties reikalavimo, tačiau galvų medžioklės rezultatai buvo labai geri ir pavyko pateikti pakankamą skaičių segmentuotų kandidatų iš NT srities, tad kitų sričių marketingo vadovams jau tapo per sunku konkuruoti. Atrankai įpusėjus sutarėme NT patirtį laikyti reikalavimu ir klientas išsirinko galutinį kandidatą iš NT srities marketingo vadovų.

Karolis Blaževičius

Lindstrom

Country Digital Marketing Manager

Klientas: Lindstrom

Pozicija: Country Digital Marketing Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas darbuotojas, per nepilnus metus pakilęs į regiono skaitmeninio marketingo vadovo rolę

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši atranka pasižymėjo B2B skaitmeninio marketingo patirties reikalavimu, tad reikėjo eliminuoti galutiniam vartotojui marketingo sprendimus vysčiusius kandidatus. Taip pat klientas norėjo vidinio (ne agentūrinio) darbuotojo, o dėl to kandidatų pasiūla dar šiek tiek sumažėjo. Visi atrinkti kandidatai turėjo tos pačios B2B skaitmeninės rinkodaros patirties bagažą, tad užduoties pagalba juos nesunkiai pavyko palyginti ir išsirinkti tinkamiausią.

Karolis Blaževičius

Planas Chuliganas

Country manager LV

Klientas: Planas Chuliganas

Pozicija: Country manager LV

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šis darbuotojų atrankos projektas buvo įdomus tuo, kad buvo samdomas vadovas, kuriam buvo keliamas labai konkretus tikslas – efektyviai suvaldyti ypač sparčią naujo padalinio plėtrą naujoje rinkoje. Tokiu būdu, tiesioginės paieškos metu buvo taikoma į kandidatus, kuri savo profesinėje patirtyje jau buvo susidūrę ir sėkmingai įgyvendinę naujo padalinio atidarymo ir plėtros tikslus. Dabuotojų atrankose, kuriose vyrauja vienas arba keli labai konkretų patirties reikalavimai – galvų medžioklė yra vienintelis būdas atrinkti tinkamą kandidatą per numatytą laiką.

Ramūnas Volkovas

Mažmeninė / didmeninė prekyba

Havas Group Lithuanua

Head of Digital Marketing Strategy

Klientas: Havas Group Lithuanua

Pozicija: Head of Digital Marketing Strategy

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinkta ieškoma pozicija

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vadovaujamų digital pozicijų, aukštesnių nei account director nėra daug. Tuo pačiu klientas norėjo agentūrinės patirties su stambiausiais rinkos klientais. Šis darbuotojų paieškos procesas pasižymėjo 100% galvų medžiokle, kai absoliučiai visi pasiūlyti kandidatai buvo atrinkti naudojant tiesioginę paiešką (galvų medžioklę)

Karolis Blaževičius

Eurokos

CTO

Klientas: Eurokos

Pozicija: CTO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas C lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši vadovo atranka pasižymėjo tuo, kad dedikuota CTO rolė buvo nauja klientui ir reikėjo gerai įvertinti pozicijos atsakomybes ir reikalavimus. Buvo pasirinkta strategija palyginti CTO lygio kandidatus iš kitų sektorių bei į atranką įtraukti ir tiesiogiai mažmeninės prekybos sektoriuje dirbusius kandidatus. Šiuo atveju nugalėjo tiesioginė patirtis mažmeninės prekybos sektoriuje ir buvo pasiektas susitarimas su patirtį vienoje didžiausių prekybos įmonių turinčiu CTO

Karolis Blaževičius

Drogas

CCO

Klientas: Drogas

Pozicija: CCO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 10

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas C lygio vadovas iš paralelinės srities

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Klientas turėjo labai aiškų asortimento formavimo mažmeninei prekybai kriterijų ir tai buvo užfiksuota dar prieš pradedant darbus. Nors iš pradžių atrodė, kad bus apsiribota standartiškai 4-5 kandidatais, tačiau šiek pavyko pasiekti dvigubai didesnį skaičių dėl itin gerai suformuotos žinutės kandidatams tiesioginėje paieškoje, kurią vėliau pokalbiuose su kandidatais pratęsė ir klientas išlaikydamas maksimalią kandidatų motyvaciją

Karolis Blaževičius

Kosmelita

CFO

Klientas: Kosmelita

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities C lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši vadovo atranka užsakovui buvo ypač svarbi, nes CFO pozicijos darbuotojo keitimas visada yra labai jautrus žingsnis, aktualus tiek įmonės vadovų komandai, tiek ir jos akcininkams. Šiuo atveju, pozicijos pokytis turėjo būti įvykdytas per labai tiksliai numatytą laiką, kad jo metu nebūtų sutrikdyta kasdienė stambios įmonės veikla, bei finansų skyriaus komandos darbas. Tokio tipo atrankose visada patogu turėti pasirinkimą iš kelių, skirtingo profesinio profilio kandidatų, ir taip turėti galimybę objektyviai palyginti juos ne tik su rinkos pasiūla ar tarpusavyje, bet ir su buvusiu įmonės darbuotoju.

Ramūnas Volkovas

Drogas

Teisininkas

Klientas: Drogas

Pozicija: Teisininkas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 4

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vidinio įmonės teisininko pozicijos darbuotojų atranka, šiuo konkrečiu atveju, turėjo vieną labai svarbų parametrą – įmonės priklausymas tarptautinei įmonių grupei lėmė, kad šios pozicijos kandidatams buvo keliamas tarptautinės darbo patirties reikalavimas. Kadangi viena iš pagrindinių pozicijos atsakomybių buvo ne tik vietinės, bet ir regioninės vadovų komandos konsultavimas, didžiąją kandidatų grupės dalį sudarė vidinėse, tarptautinėje aplinkoje veikiančių įmonių struktūrose darbo patirtį turintys kandidatai. Šiuo atveju, sąmoningai aplenkiant teisinių paslaugų įmonėse dirbančius kandidatus.

Karolis Blaževičius

Drogas

CFO

Klientas: Drogas

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 33 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kadangi tai didelei tarptautinei įmonių grupei priklausančios įmonės Finansų vadovo pozicija – atrankos proceso metu sprendimą dėl kandidato lėmė ne tik vietinės vadovų komandos, bet ir atsakingo regioninės struktūros grupės vadovo nuomonė. Tokiu būdu, kandidatai buvo vertinami trijų etapų sistema, kiekviename etape įvertinant jų tinkamumą užimti aktualią poziciją skirtingu aspektu – profesinės kompetencijos, kultūrinio suderinamumo bei asmeninių savybių. Paskutiniojo etapo metu asmeninių savybių spektrui įvertinti buvo pasitelkta standartizuota, specialiai vadovams skirta testavimo metodika.

Ramūnas Volkovas

Lidl Lietuva

IT Project Manager (PM)

Klientas: Lidl Lietuva

Pozicija: IT Project Manager (PM)

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė in-house IT PM rolės darbuotojų atranka, su pageidaujamu papildomu, profesinės patirties parametru iš užsakovo pusės. Buvo iškeltas tikslas pritraukti kandidatą su darbo patirtimi daugiasluoksnėje, tarptautinėje organizacijoje, kur vidiniai IT funkcijos užsakovai yra skirtingų skyrių vadovai. Darbo patirtis būtent tokioje org. struktūroje leido kandidatui sėkmingai praeiti išorinius ir vidinius atrankos etapus per rekordiškai trumpą laiką

Ramūnas Volkovas

Finansai ir draudimas

SME finance

Accounting advisor

Klientas: SME finance

Pozicija: Accounting advisor

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 3

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tai tipinė dvigubos funkcijos rolė, kuri būdinga technologijų įmonėms, arba didelėms, tarptautinėms, daugiasluoksnėms organizacijoms, pasižyminčiomis aukštu apskaitos procesų automatizavimo lygiu. Tokios pozicijos ir į jas pretenduojančių kandidatų skaičius yra puikus finansų sektoriaus skaitmenizavimo lygio indikatorius, nes kertinė pozicijai tinkamo kandidato kompetencija yra gebėjimas, bendradarbiaujant su IT komanda, automatizuoti apskaitos procesus ir tam tikrai atvejais, kurti tam skirtas IT sistemas. Puikus pavyzdys to, kaip finansų srities pozicijos persidengia su IT srities funkcijomis.

Ramūnas Volkovas

Tele2

Data analyst

Klientas: Tele2

Pozicija: Data analyst

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas IT specialistas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Konkrečios duomenų analitiko rolės atrankoje akcentas buvo dedamas komercinio pobūdžio duomenų analizės patirtyje. Tokiu būdu potencialių kandidatų paieškos spektras darbuotojų atrankos projekte susiaurėja iki kandidatų, kurie dirba su pardavimų ir rinkodaros duomenimis. Žinoma, tokios pozicijos atrankai didelę reikšmę turi ir techninių duomenų apdorojimo įrankių (Power BI, SQL, Python) naudojimo patirties reikalavimai. Geriausias būdas patikrinti kandidatą analitiką – riboto laiko praktinė užduotis, kurios metu būtų įvertinami tiek techniniai, tiek ir duomenų suvokimo įgūdžiai.

Ramūnas Volkovas

Capital Box

Deputy Head of Commercial department

Klientas: Capital Box

Pozicija: Deputy Head of Commercial department

Pasiūlytų kandidatų skaičius:  7

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šios pozicijos darbuotojų atranka buvo tiesiogiai susieta su konkrečia paslaugų grupe ir darbdavio įmonės kuriamais produktais. Būtent todėl vienu iš atraminių reikalavimų darbuotojų  atrankos eigoje buvo patirtis dirbant su konkrečia klientų rinkos dalimi – šiuo atveju, tai SME (Small and medium-sized enterprises). Tinkamai sudarius pirminį kandidatų sąrašą, dauguma finansavimo paslaugų vystymo patirtį turinčių kandidatų atitiko SME paslaugų kategoriją ir turėjo reikšmingą rinkoje parduodamų b2b finansinių paslaugų (lizingas, faktoringas, apyvartinio kapitalo finansavimas ir pan.) patirtį. Detalus klientų rinkos bei konkurencinės aplinkos supratimas yra vienas iš pagrindinių parametrų tokio tipo darbuotojų atrankos projektų vykdymui.

Ramūnas Volkovas

Mogo LT

COO

Klientas: Mogo LT

Pozicija: COO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 38 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Konkretaus sektoriaus vadovo paieška visada yra galvų medžioklės objektas. Toks atrankos metodas buvo pasirinktas ir šiam atrankos projektui. Konkrečios patirties reikalavimai, kaip kartu ir siekis rasti vadovą, kuris per trumpiausią įmanomą laiką įsilietų į esamą organizacijos struktūrą lemia, kad viešosios paieškos metodas gali ženkliai prailginti atrankos laikotarpį, todėl jo taikymas nėra efektyvus. Griežti darbuotojų atrankos terminai yra ypač aktualūs vykdant visų tipų finansų sektoriaus atrankų projektus. Visi tiesioginės paieškos metu suformuotos kandidatų grupės kandidatai buvo išsamiai susipažinę su sektoriaus ypatybėmis, paslaugų spektru, konkurencine bei reguliacine aplinka, todėl vykdant šio sektoriaus atrankas, tiesioginė paieška yra vienintelis būdas pritraukti darbdaviui aktualius kandidatus per numatytą laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

CBI Money

Compliance officer

Klientas: CBI Money

Pozicija: Compliance officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 26 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Atitikties pareigūno pozicijos atrankos yra vienos sudėtingiausių specialistų atrankų finansų sektoriuje. Tai lemia sąlyginai mažas šių specialistų skaičius rinkoje, jiems keliami aukšti profesinės kompetencijos bei reputacijos reikalavimai ir rinkoje nusistovėję riboti DU intervalai. Dėl šių priežasčių, šį atrankos projektą vykdome pasitelkdami tiek tiesioginės, tiek ir rekomendacinės atrankos metodus. Šios darbuotojų atrankos metu pavyko sėkmingai suburti nedidelę 3-5 kandidatų grupę, kurie, po trumpo vidinės atrankos proceso, buvo suskirstyti prioriteto tvarka ir su vienu iš kandidatų buvo sudaryta darbo sutartis

Ramūnas Volkovas

Viešasis sektorius

Vilniaus viešasis transportas

CEO

Klientas: Vilniaus viešasis transportas

Pozicija: CEO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 30 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio vadovų paieškos ir atrankos projekto metu buvo keliamas tikslas sudaryti konkurencingą kandidatų grupę, kurios kontekste būtų galima objektyviai tarpusavyje palyginti kandidatus, turinčius aukščiausio lygmens vadovo darbo patirtį tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus organizacijose. Atranka buvo vykdoma viešosios paieškos būdu ir dėl išskirtinio organizacijos dydžio bei veiklos pobūdžio, sulaukė labai didelio rinkos susidomėjimo. Galutiniame rezultate buvo sudarytas 20 kandidatų ilgasis sąrašas, iš kurių valdybos nariai balsavimo metu išrinko 5 trumpojo sąrašo kandidatus, iš kurių buvo išrinktas viešojo konkurso nugalėtojas. Pagrindiniai šio vadovų paieškos ir atrankos proceso kriterijai buvo skaidrumas ir kokybiškos komunikacijos užtikrinimas tarp užsakovo ir kandidatų.

Ramūnas Volkovas

VĮ Investicijų ir indėlių draudimas

Procesų administravimo skyriaus vadovas

Klientas: VĮ Investicijų ir indėlių draudimas

Pozicija: Procesų administravimo skyriaus vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 16

Atrankos projekto trukmė: 34 darbo dienų

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Kalbant privataus sektoriaus terminais – tai buvo atitikties pareigūno pozicijos atranka. Išskirtinis šio konkretaus atrankos proceso bruožas buvo tai, kad darbuotojas buvo ieškomas į naujai organizacijoje suformuotą poziciją su priskirta specialistų komanda. Tokiu būdu, kandidatams buvo keliami ne tik LR ir ES teisės aktų išmanymo, bet ir nedidelės komandos darbo organizavimo patirties reikalavimai. Atranka buvo vykdoma viešosios paieškos būdu ir jos metu pavyko sulaukti nemažo susidomėjimo ne tik iš viešajame, bet ir iš privačiame sektoriuje dirbančių kandidatų.

Ramūnas Volkovas

ID Vilnius

IT Solution Architect

Klientas: ID Vilnius

Pozicija: IT Solution Architect

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ypač įdomus darbuotojų atrankos projektas, kurio metu buvo ieškomas IT sistemų architektas, atsakingas už Vilniaus miesto duomenų centro architektūros kūrimą ir vystymą. Pagrindinis projekto iššūkis – pritraukti konkurencingą kandidatų grupę iš privataus sektoriaus, kuriame dirba didžioji šios srities kandidatų dalis ir yra įgyvendinami sudėtingiausi ir didžiausios apimties IT sistemų architektūros projektai. Tam tikslui pasiekti, darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas ne tik viešosios, bet ir tiesioginės atrankos metodu. Tai padėjo sėkmingai užbaigti atrankos projektą per optimalų, užsakovo numatytą laiką.

Ramūnas Volkovas

Gamyba

Domus Lumina

Head of production

Klientas: Domus Lumina

Pozicija: Head of production

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
80% atrankų atvejų, naujas gamybos vadovas yra samdomas siekiant vieno iš dviejų tikslų – didinti gamybos apimtis, arba kelti jos efektyvumą. Šiuo atveju, prioritetinė darbuotojų atrankos projekto užduotis buvo rasti kandidatus, kurie per ribotą laiką galėtų suformuoti, paruošti eksploatacijai bei paleisti naują gamybinį padalinį. Atsižvelgiant į automatizavimo lygį bei gamybos apimtis, didelis dėmesys buvo skiriamas kandidatų gebėjimui organizuoti projektinės gamybos procesus bei diegti įrankius skirtus vidutinio automatizavimo lygio gamybai valdyti.

Ramūnas Volkovas

IKEA purchasing services

Business development manager

Klientas: IKEA purchasing services

Pozicija: Business development manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vienos didžiausių pasaulyje baldų gamybos įmonių struktūroje BDM pozicija yra ypač svarbi, nes pagrindinė jos funkcija – užtikrinti sklandų grupės ir išorės tiekėjų bendradarbiavimą priskirtame regione. Dėl šios priežasties, ieškomam darbuotojui buvo keliami ne tik pažangios, standartizuotos gamybos, bet ir tarptautinio verslo patirties reikalavimai. Šie du atrankos kriterijai nulėmė, kad darbuotojo atranka buvo vykdoma tiesioginės darbuotojų paieškos būdu, pritraukiant tikslinėse įmonėse patirtį turinčius kandidatus, o kandidatai buvo vertinami naudojant tarptautinį IKEA darbuotojų atrankos standartą.

Ramūnas Volkovas

Freda

Head of Manufacturing

Klientas: Freda

Pozicija: Business development manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 43 darbo dienos

Rezultatas:
sėkmingai atrinktas C lygio gamybos direktorius

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ši gamybos vadovo (-ės) rolė buvo labai svarbi klientui, nes UAB Freda yra viena žinomiausių baldų gamybos kompanijų Lietuvoje. Iššūkis buvo rasti inovatyviausias gamybos valdymo metodologijas praktikoje diegusį aukšto lygio gamybos vadovą. Šiame darbuotojų atrankos projekte taikėme tiek pažintinių pokalbių, tiek užduočių testavimo metodologiją. Būtent užduočių pristatymo etapas padėjo geriau įvertinti kandidato potencialą perimti kliento sukauptas žinias bei pridėti savo išbandytus gamybos valdymo metodus improvizuotose praktinėse situacijose

Karolis Blaževičius

Achema Group

Chief Economics Officer

Klientas: Achema Group

Pozicija: Chief Economics Officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas finansų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vienas iš tų atvejų, kada darbuotojų atrankos projekto eigą bei metodus tiesiogiai nulemia vyraujanti darbdavio organizacijos savybė – didelė, daugiasluoksnė organizacijos struktūra, kurioje ekonomikos departamento vadovas yra atsakingas už kertinę finansų vadybos funkciją visoje įmonių grupėje. Dėl šios priežasties, buvo siekiama atrinkti kandidatus, turinčius kokybiškos darbo patirties panašaus tipo struktūros organizacijos, bei gebančius organizuoti didelės, nutolusios ir skirtinguose sektoriuose dirbančios komandos darbą. Su klientu labai tiksliai sudėliotas pozicijos profilis leido darbuotojo atranką įvykdyti per labai trumpą laiką, išsirinkus kandidatą iš trumpojo sąrašo po mažiau nei 4 savaičių.

Ramūnas Volkovas

MC Bauchemie

Sales representative

Klientas: MC Bauchemie

Pozicija: Sales representative

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 23 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė produkto vadovo/atstovo pozicijos darbuotojų atranka su papildomu techniniu reikalavimu – patirtis dirbant su chemijos pramonės produkcija. Kadangi konkretus ieškotas pardavimų atstovas buvo atsakingas už produktus skirtus statybų sektoriui – atrankos rinka buvo gana didelė, nes tai vienas aktyviausių darbo rinkos sektorių regione. Darbuotojų atrankos projektas buvo vykdomas tiek viešosios, tiek ir tiesioginės paieškos būdu. Šiuo atveju ypač pagelbėjo tai, kad įmonė yra gerai žinoma kaip darbdavys ir tai padėjo sėkmingai pritraukti kandidatus iš artimų chemijos pramonės sričių.

Ramūnas Volkovas

Logistika

Venipak

CTO

Klientas: Venipak

Pozicija: CTO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 31 darbo diena

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas IT srities aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukšto lygmens vadovo atrankos projektas, kuriam organizacijoje buvo skiriamas ypač didelis dėmesys. Informacinių sistemų ir infrastruktūros pagrindu kuriamų paslaugų vystymo patirtis buvo vienas pagrindinių kandidatams keliamų reikalavimų, o atrankos procesas apėmė visų technologiškai pažangių sektorių patirtį turinčius kandidatus (telekomunikacijos, finansinės paslaugos, logistika, gamyba). Pagrindinės pozicijos atsakomybės: biudžetų rengimas, išorės paslaugų tikėjų atranka ir kontrolė, daugiasluoksnės vidinės IT komandos darbo organizavimas, IT resursų paskirstymas tiek vietinės, tiek ir regioninės organizacijos poreikiams.

Ramūnas Volkovas

IKEA Industry Lietuva

Sandėlių vadovas

Klientas: IKEA Industry Lietuva

Pozicija: Sandėlių vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Sandėlių logistikos vadovo atranka vienoje didžiausių baldų gamybos įmonių regione, kurios metu buvo ieškomas vidutinės grandies vadovas, gebantis kurti ir tobulinti didelės apimties logistikos procesus, aukšto automatizavimo lygio gamybiniame komplekse. Dėl įmonės lokacijos, atrankos metu buvo keliamas tikslas pritraukti tinkamos kompetencijos kandidatus iš aplinkinių miestų, todėl didelis dėmesys buvo skiriamas tinkamo verčių paketo parinkimui, bei lanksčių darbo sąlygų sudarymui. Pozityvus užsakovo darbdavio įvaizdis leido šią vadovo atranką įvykdyti per rekordiškai trumpą laiką, pasitelkiant viešosios ir tiesioginės paieškos metodus.

Ramūnas Volkovas

Domus Lumina

Logistikos vadovas

Klientas: Domus Lumina

Pozicija: Logistikos vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Spartaus augimo etape įmonei buvo ieškomas sandėlių logistikos vadovas, kuris būtų atsakingas už esamos ir naujai startuojančios gamybinės bazės logistikos procesų diegimą ir vystymą. Dėl skirtingo abiejų gamybinių bazių veiklos pobūdžio, ieškomas vadovas buvo atsakingas už dvi atskiras logistikos komandas, dirbančias skirtingose lokacijose, bei užtikrinančias gamybos žaliavų ir komponentų, dalinai surinktos bei pilnai pagamintos produkcijos sandėlių veiklą. Pirminė kandidatų grupė buvo sudaryta išskirtinai iš tiesioginės atrankos metu sudomintų kandidatų, nes viešoji paieška, šiuo atveju, nebuvo rezultatyvi.

Ramūnas Volkovas

Baltic Transline

IT Business Analyst (IT BA)

Klientas: Baltic Transline

Pozicija: IT Business Analyst (IT BA)

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 28 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
IT BA rolės pasižymi tuo, kad dažniausiai joms yra keliami dviejų tipų reikalavimai: bendriniai techniniai ir specifiniai verslo. Bendriniai techniniai reikalavimai – patirtis dirbant su dokumentacijos ir projektų planavimo įrankiais (JIRA, Confluence) bei konkrečiomis verslo valdymo sistemomis (SAP, NAV). Verslo patirtis – profesinės žinios konkretaus sektoriaus verslui būdingų procesų, reguliacinės bei konkurencinės aplinkos srityje. Šios konkrečios IT BA atrankoje buvo keliami abiejų tipų reikalavimai, todėl rezultatą pavyko pasiekti tiesioginės atrankos (galvų medžioklės) būdu.

Ramūnas Volkovas

Eugesta

Terminalo vadovas

Klientas: Eugesta

Pozicija: Terminalo vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 7

Atrankos projekto trukmė: 35 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Vieno didžiausių logistikos terminalų Vilniaus regione vadovo atranka buvo dideliu iššūkiu todėl, kad numatyta pozicijos atsakomybių sritis buvo ypač plati ir įvairialypė: didelė terminalo bazė ir darbuotojų skaičius; skirtingų tipų produkcijos sandėlių logistikos veiklos užtikrinimas; skirtingų logistikos paslaugų grupių kokybės užtikrinimas; terminalo infrastruktūros priežiūrai ir plėtra; IT infrastruktūros priežiūrai ir plėtra. Atrankos proceso metu, įvertinus pirmuosius kandidatus, reikiamų kompetencijų sąrašas buvo šiek tiek susiaurintas ir suskirstytas prioriteto tvarka, tokiu būdu sutelkiant atrankos projekto resursus į labiausiai poziciją atitinkančius kandidatus. Galutiniame rezultate buvo pasirinktas vienas iš tiesioginės atrankos metu pritrauktų kandidatų.

Ramūnas Volkovas

Inžinerija

Kaefer LT

Chief Executive Officer

Klientas: Kaefer LT

Pozicija: Chief Executive Officer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 14

Atrankos projekto trukmė: 37 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukščiausio lygmens vadovo atranka vienai didžiausių pasaulyje inžinerijos įmonių grupei priklausančiai įmonei Lietuvoje. Nors atrankos procesas buvo vykdomas viešai ir sulaukė didelio kandidatų susidomėjimo viešojoje erdvėje, ilgasis kandidatų sąrašas taip pat buvo papildytas ir grupe kandidatų, kurie buvo pritraukti į procesą tiesioginės paieškos metu. Vienas iš atrankos projekto tikslų buvo įvertinti ar rinkoje yra kandidatų, kurie turi sukaupę reikiamą patirtį užimti ieškomą poziciją, kadangi Kaefer grupės atstovams Lietuvos aukščiausio lygmens vadovų darbo rinka nebuvo labai gerai žinoma. Po ilgojo kandidatų sąrašo įvertinimo, buvo priimtas sprendimas tęsti vadovo atrankos procesą su pasirinktais kandidatais ir pozicijos atranka buvo įvykdyta per optimalų 2 mėnesių laikotarpį.

Ramūnas Volkovas

SBA Urban

Head of inovations

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Head of inovations

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 32 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Inovacijų skyriaus vadovo pozicijos atranka buvo vienas didžiausių to meto atrankos iššūkių. Tai vienas tų vadybos atvejų, kada organizacijos pozicijos poreikis neatitinka rinkoje nusistovėjusios praktikos ir dėl objektyvių priežasčių, analogiškas pozicijas užimančių darbuotojų rinkoje tiesiog nėra. Šiuo atveju, buvo nuspręsta darbuotojų atrankos procesą vykdyti keliomis kryptimis vienu metu, ieškant kandidatų inžinerijos, statybos bei gamybos srityse bei tokiu būdu, šiek tiek adaptuoti pozicijai keliamus reikalavimus bei atsakomybes pagal prieinamų kandidatų patirtį. Tiesioginės ir viešosios atrankos metu buvo sudarytas ypač ilgas kandidatų sąrašas, iš kurio buvo išsirinktas kandidatas, tiksliausiai atitinkantis pozicijos profilį, kuris atrankos eigoje buvo šiek tiek pakoreguotas, uždedant tikslesnį akcentą ant statybų inžinerijos srities patirties.

Ramūnas Volkovas

Tele2

IP Engineer

Klientas: Tele2

Pozicija: IP Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 46 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ilgos trukmės, labai koncentruotos kandidatų imties darbuotojo atranka, kurios metu buvo keliamas tikslas pritraukti tikslią technologinę (IP/MPLS) patirtį turinį kandidatą. Kaip ir visose tokio tipo atrankose, didžioji dalis potencialių kandidatų yra žinomi dar prieš pradedant atrankos procesą, todėl pagrindinis, atrankos rezultatą lemiantis veiksnys yra kandidatų motyvacija bei tinkamų verčių paketo parinkimas kiekvienam konkrečiam kandidatui. Tokiuose darbuotojų atrankos projektuose, didelis pranašumas yra darbdavio politikos lankstumas ir gebėjimas operatyviai reaguoti į besikeičiantį darbo rinkos poreikį.

Ramūnas Volkovas

Geberit

Technical consulting Manager

Klientas: Geberit

Pozicija: Technical consulting Manager

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 22 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinė techninio konsultanto/ inžinieriaus atranka darbui su vienu didžiausių Europos gamintojo nuotekų ir vandentiekio sistemų projektais. Atrankos projektas pasižymėjo tuo, kad buvo ieškomas ypač gilias technines žinias turintis specialistas, galintis konsultuoti projektavimo bei montavimo darbus atliekančius rangovus bei vesti mokymus aukštos kvalifikacijos specialistams. Potencialūs kandidatai turėjo praeiti kelių etapų atrankos procesą, sudarytą iš vertinamojo pokalbio, techninės užduoties bei asmeninių savybių testo. Paskutiniame darbuotojų atrankos etape kandidatai dalyvavo pokalbiuose su darbdavio regiono vadovais, po kurių buvo priimtas galutinis sprendimas.

Ramūnas Volkovas

Komfovent

Production Engineer

Klientas: Komfovent

Pozicija: Production Engineer

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 6

Atrankos projekto trukmė: 27 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Labai dinamiškas inžinerijos srities darbuotojų atrankos projektas, kurio metu gamybinei įmonei buvo ieškomas ŠVOK srities inžinieriaus kompetencijas turintis specialistas. Pagrindinis iššūkis buvo rasti kandidatą, kuris galėtų ne tik projektuoti ŠVOK sprendimus, bet ir prisidėti prie naujų gaminių vystymo bei dirbti R&D komandos sudėtyje. Darbuotojo paieška buvo įgyvendinta tiesioginės paieškos būdu, tikslingai pritraukiant srityje jau dirbančius mid ir senior lygmens kandidatus. Techninės kandidatų kompetencijos buvo įvertintos pasitelkiant ribotos trukmės užduoties pristatymą.

Ramūnas Volkovas

Statyba ir NT

Adeso

Statybos projektų vadovas

Klientas: Eugesta

Pozicija: Terminalo vadovas

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 8

Atrankos projekto trukmė: 25 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Šio darbuotojų atrankos projekte buvo keliamas tikslas pritraukti patyrusį statybos projektų vadovą vidutinio dydžio, sparčiai augančią statybų rangos kompaniją. Dėl kandidatams keliamų techninio pobūdžio reikalavimų ir ypač konkurencingo statybų sektoriaus ypatybių, atrankai vykdyti buvo pasirinktas tiesioginės paieškos metodas, nes viešosios paieškos būdu vykdomos PV ir PDV pozicijų atrankos išlaiko tendenciją sulaukti didelio kandidatų susidomėjimo, bet jų tinkamumo rodiklis dažniausiai būna ypač žemas ir tesiekia 1-2%

Ramūnas Volkovas

Citus Construction

CFO

Klientas: Citus Construction

Pozicija: CFO

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 11

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Aukšto lygmens finansų srities vadovo atranka gerai Lietuvoje žinomai NT vystymo įmonei. Dėl NT vystytojams būdingo ekonominio ciklo ir valdomo turto portfelio ypatybių, šios CFO pozicijos kandidatams buvo keliami ne tik finansų apskaitos ir planavimo, bet ir iždo vadybos patirties reikalavimai. Užsakovas didelį dėmesį skyrė kandidatų gebėjimams bendradarbiauti ne tik finansų skyriaus komandos viduje, bet ir aktyviai įsitraukti į kitų funkcijų vadovų konsultavimą bei įmonės atstovavimą rinkoje. Dėl šios priežasties tiesioginės paieškos metu ypač didelio susidomėjimo sulaukėme iš projektinio pobūdžio veiklos įmonėse dirbančių kandidatų.

Karolis Blaževičius

SBA Urban

Statybos projektų direktorius

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Statybos projektų direktorius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 5

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas aukščiausio lygio statybų srities vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Ankstyvame vadovo paieškos ir atrankos projekto etape buvo labai tiksliai apibrėžta potencialių kandidatų grupė, turinti aktualią patirtį vystant ypač didelės apimties ir sudėtingumo NT projektus. Kadangi šios pozicijos atsakomybės apima visus projekto įgyvendinimo etapus, nuo lokacijos ir projektavimo iki galutinės rangos darbų, vienas iš prioritetinių kandidatams keliamų reikalavimų yra atskirtų projektų komandų darbo organizavimo patirtis. Dėl ypač nedidelio potencialių kandidatų skaičiaus rinkoje, didžioji kandidatų grupės dalis buvo sudaryta naudojant tiesioginės paieškos metodą.

Ramūnas Volkovas

Conresta

Statybos direktorius

Klientas: SBA Urban

Pozicija: Statybos projektų direktorius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 9

Atrankos projekto trukmė: 36 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas vadovas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Viena kertinių vadovų pozicijų stambioje generalinės rangos įmonėje. Dėl didelės projektų apimties, bei aukštų kokybės bei ekonominio efektyvumo standartų, ypač didelis dėmesys buvo skiriamas kandidatų gebėjimui kurti ir efektyvinti statybų departamento veiklos procesus, bei diegti standartizuotos vadybos metodus visuose statybos rangos etapuose. Tokio pobūdžio vadovo atrankos projektų rezultatyvumas visada priklauso nuo optimalaus viešosios atrankos ir tiesioginės atrankos balanso bei tinkamo atrankos laikotarpio parinkimo. Netinkamai parinkus vadovų atrankos metodus, reali atrankos trukmė gali viršyti suplanuotą trukmę net kelis kartus.

Ramūnas Volkovas

Raseinių statyba

Sąmatininkas - inžinierius

Klientas: Raseinių statyba

Pozicija: Sąmatininkas – inžinierius

Pasiūlytų kandidatų skaičius: 12

Atrankos projekto trukmė: 29 darbo dienos

Rezultatas:
Sėkmingai atrinktas darbuotojas

Darbuotojų atrankos projektų vadovo komentaras:
Tradicinis vidutinės grandies specialisto atrankos projektas su aiškiai išreikštais techninių įgūdžių reikalavimais, be kurių kandidatas negali būti svarstomas. Specializuotų programinių įrankių tokių kaip Sistela, Astera, AutoCAD naudojimo patirtis buvo atraminis, kandidatams keliamas reikalavimas, o įgūdžiai buvo įvertinti techninės užduoties atlikimo metu. Sąmatininko – inžinieriaus pozicija visada yra patraukli jaunesniems, mažiau patirties turintiems kandidatams, nes tai puikus atspirties taškas pradėti karjerą statybų sektoriuje. Dėl šios priežasties, atrankos projektas sulaukė ypač didelio, ką tik statybų krypties studijas baigusių kandidatų susidomėjimo.

Ramūnas Volkovas

Jūsų darbuotojų paieškos analizė

Siekdami gerinti bendrą darbuotojų atrankų kokybę ir plėsti gerąją darbuotojų paieškos praktiką, padedame klientams analizuoti klaidas jų vykdomuose darbuotojų paieškos projektuose. Jei manote, kad kandidatų nepakanka arba jaučiate, kad atrankos projektas trunka per ilgai, kreipkitės ir mes padėsime rasti bei eliminuoti šių problemų priežastį.


  Susisieksime per 2 darbo dienas

  Dėkojame! Jūsų žinutė gauta!

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Pagal ką yra skiriamas darbuotojų paieškos projektų vadovas kiekvienam klientui?

  Darbuotojų paieškos projektų vadovas skiriamas ne pagal klientą, o pagal poziciją, kurios ieško klientas. Standartiškai darbuotojų paieškos kartojasi, t.y. klientai skiriasi, tačiau dažniausių pozicijų ieškoma po kelis kartus per mėnesį, tad darbuotojų atrankos projektų vadovas turi būti pasiruošęs klientui padėti iškart ir turi jau tuo metu aktyvių kandidatų sąrašą.

  Ar darbuotojų paiešką vykdant darbuotojų atrankos agentūrai įmanoma sutaupyti?

  Taip, nes dažniausiai darbuotojų atrankos įmonės siūlo dalinai su darbuotojo įdarbinimu susijusią kainodarą, tad dalis kainos sumokama tik įdarbinus tinkamą kandidatą. Tuo pačiu suteikiama garantija, kuri nėra galima, kai darbuotojus įmonė atrenka savais resursais. Jei laiko kaštus taip pat laikome piniginėmis išlaidomis, tuomet darbuotojų paieškos agentūra gali sutaupyti dvigubai tiek, kiek kainuoja darbuotojų atrankos paslaugos.

  Ar darbuotojų atrankos įmonės dirba skirtingai?

  Darbuotojų atrankos įmonių paslaugos tikslas tas pats, bet metodai jam pasiekti tikrai skiriasi. Dėl to svarbu darbuotojų paieškos įmonę pasirinkti susisiekus su bent keliomis darbuotojų paieškos agentūromis ir įvertinti. Darbuotojų atrankos projektų vadovą galima vertinti kaip kandidatą, tik ne ilgalaikiam, o projektiniam darbui.

  Kaip atsirinkti tinkamiausia darbuotojų paieškos įmonę?

  Visų pirma reiktų išsiaiškinti, ar darbuotojų atrankos įmonė turi sėkmingą istoriją ieškant ir randant klientui aktualias pozicijas. Kita dalis – darbuotojų atrankos agentūros apmokėjimo lankstumo, kokybės ir garantijos santykis. Reiktų rinktis darbuotojų paieškos įmonę, kuri siūlo žymią dalį mokėjimo fiksuoti tik įdarbinus tinkamą kandidatą, kuri suteikia garantiją bei, svarbiausia, supranta techniškai ieškomos pozicijos darbo specifiką. Be paskutinio parametro net ir žema paslaugų kaina bus neefektyvus lėšų panaudojimas.

  Ar darbuotojų paieškos projektas užima daug darbdavio laiko?

  Profesionali darbuotojų atrankos kompanija visuomet užduoda techninius klausimus, kurie reikalauja aiškių ir trumpų atsakymų. Kokybiškoje darbuotojų atrankoje visi klausima užduodami pačiame pirmajame atrankos etape, kad po jo klientas jai galėtų ramiai laukti rezultatų – tinkamų kandidatų. Darbdavio įsitraukimas lyginant su atrankos įmonės vykdomu įsitraukimu sudaro ne daugiau nei 2-3% viso atrankos projektui reikalingo laiko.

  Mumis pasitiki