Pasyvių kandidatų pritraukimas darbuotojų paieškoje

Geriausi kandidatai yra dirbantys kandidatai. Ši auksinė taisyklė personalo atrankos srityje vyrauja jau ilgai ir ji yra teisinga. Šiuo metu dirbantis kandidatas yra naudingas esamam darbdaviui ir jis tikriausiai gali būti tiek pat naudingas kitam, tad jo pritraukimas tapo pagrindiniu personalo atrankos įmonių iššūkiu. Darbuotojų paieška yra procesas, kuriame dažniausiai dalyvauja trys šalys: personalo atrankos įmonė, darbuotojas ir darbdavys. Būtent personalo atrankos įmonės specialistas būna pirmasis, kuris supažindina kandidatą su darbo pasiūlymu. Todėl būtent personalo atrankos specialistas turi puikiai žinoti pasyvių kandidatų pritraukimo taisykles darbuotojų paieškos procese. Šios taisyklės yra 3:

1. Klausk, o ne pasakok

Dirbančiam kandidatui pasakoti apie kokį nors naują darbo pasiūlymą nėra teisinga praktika. Visų pirma reikia paklausti, ko kandidatas tikisi. Svarbu sužinoti, koks yra jo karjeros planas, kokios pozicijos jį domintų, ką jis keistų esamoje rolėje. Darbuotojų paieška ir yra tuo sudėtinga, kad nėra vienodų kandidatų. Kiekvieno kandidato karjeros tikslai yra skirtingi. Pristatyti pasiūlymą pasyviam kandidatui galima tik gerai žinant jo motyvaciją keisti esamą darbą, jo karjeros siekius ir planus.

2. Būk konkretus

Darbo keitimas to neplanuojančiam darbuotojui yra išėjimas iš komforto zonos. Jei darbuotojų paieškos specialistas skamba abstrakčiai, nežino tikslių atsakymų į klausimus, pasitikėjimas juo mažėja. Tuo pačiu didėja rizika, kad pasiūlymas gali neatitikti lūkesčių. Darbuotojas turi tiksliai žinoti būsimas atsakomybes, darbdavio plėtros planus, finansinę situaciją ir pozicijos perspektyvas. Jei darbuotojų paieškos specialistas nėra tikras dėl šių dalių, tuomet pasyvus darbo rinkoje kandidatas iškart pajus riziką ir nesigilins į pasiūlymą.

3. Neskubėk

Jei su kandidatu įvyko pokalbis, reikia leisti jam viską apmąstyti, pasitarti su artimais jam žmonėmis ir autoritetais. Neieškančiam darbo kandidatui sprendimas dėl dalyvavimo personalo atrankos procese neateina per dieną. Jam reikia gerai pagalvoti, jis gali turėti daug klausimų. Darbuotojų atrankos specialistas turi turėti daug kantrybės ir neskubėti spausti kandidato. Skubinimas dažniausiai lemia kandidato atsisakymą, nes jis jaučiasi skubinamas vietoje, kurioje ir dabar jis jaučiasi pakankamai gerai.

Šios trys taisyklės privalo tapti kertinėmis darbuotojų paieškos specialistų taisyklių sąraše. Jas privaloma taikyti visuose darbuotojų paieškos procesuose: tiek formuojant pirminę žinutę kandidatui, tiek supažindinant su pasiūlymu trumpai telefonu, tiek gyvo susitikimo metu ir t. t. Svarbiausia suprasti, kad šiuo metu kandidatas yra sėkmingai dirbantis ir viskas, kas yra jam yra siūloma, turi būti gerai patikrinta, aišku ir naudinga. Jei tai tik aišku ir patikrinta, bet nenaudinga būtent konkrečiam kandidatui – toliau kalbėtis beprasmiška. Taigi, svarbu suderinti visas tris taisykles vienu metu.

Įžvalgą parengė

Karolis Blaževičius

Indigroup vykdomasis partneris

Mumis pasitiki