Sėkmingos derybos dėl atlyginimo. Kaip nepersistengti?

Pradedant darbo paiešką dauguma kandidatų numato, kokio atlyginimo tikisi iš naujojo darbo. Personalo atrankos specialistai dažniausiai būna pirmoji personalo atrankos projekto grandis, kuri užduoda klausimą kandidatui dėl pageidaujamo atlygio. Žinoma, kai vyksta personalo atranka, su specialistu derybos dėl atlyginimo dažniausiai nevyksta – tai yra paskutinė atrankos dalis, kai kandidatas jau yra pasirinktas ir belieka suderinti sąlygas.

Svarbu užimti tvirtą poziciją

Derybose dėl atlyginimo su būsimu darbdaviu svarbu užimti tvirtą ir pagrįstą poziciją dėl atlygio. Jei personalo atrankos metu buvo nurodyta viena suma ir atrankos metu ji kito, tuomet tai jau galimybė darbdaviui suabejoti kandidato tvirtais ketinimais dėl pageidaujamo atlygio. Svarbu laikytis tos pačios sumos ir nebandyti jos keisti be priežasties. Taip pat svarbu sumą pagrįsti. Net jei tai yra tokia pati suma, kuri buvo uždirbama anksčiau, tai jau geras pagrindimas. Jei darbdavys nesupranta, kodėl kandidatas pageidauja būtent kažkokios sumos, tuomet jis yra labiau linkęs derėtis.

Kada galima parodyti lankstumą?

Jei siūloma pozicija yra iš dalies nauja ir turima patirtis tikrai neleidžia jaustis visiškai užtikrintai, bet pati rolė domina – tuomet galima parodyti lankstumą dėl atlyginimo bent jau išbandymo laikotarpiu. Taip darbdavys jaučia darbuotojo motyvaciją užimti rolę ir tai nėra sąlygota vien finansiniu aspektu. Tuo pačiu, jei žinoma, kad naujoje rolėje bus daug perspektyvų, galima pradžioje sumažinti atlygio lūkestį, jei tik tai padės gauti norimą rolę. Tik sumažinti atlygio lūkestį reikia iš karto personalo atrankos pradžioje, nes kitaip jo staigus sumažėjimas personalo atrankos proceso viduryje gali atrodyti kaip nepasitikėjimo savimi ženklas.

Ribos ar konkretus skaičius?

Tik konkretus skaičius. Atlygio ribos rodo abstraktumą ir vargu ar darbdavys iš karto pasiūlys viršutinę išsakytos sumos ribų dalį. Taigi, kai vyksta derybos dėl atlyginimo, reikia stengtis orientuotis į konkrečią sumą

Taigi, svarbu įvertinti situaciją ir pageidaujamą atlygį pritaikyti prie jos. Jei numatoma, kad atlyginimas greitai kils, tuomet pirminė suma yra ne tiek svarbi. Jei atlygio kėlimas numatomas retai, tuomet reikia įvertinti savo pozicijas personalo atrankoje ir pasirinkti pakankamai aukštą, tačiau ir konkurencingą skaičių. Jei pozicija labai įdomi ir finansinė dalis esamame gyvenimo etape nėra svarbi, tuomet prioritetu reikia laikyti įdomų darbą ir galima finansinę dalį sumažinti vardan darbo įdomumo prioriteto. Svarbiausia turėti strategiją, o ne aklai pasirinkti sumą ir visuomet nurodytą ją tokią pačią, neatsižvelgiant į kiekvieną atskirą situaciją. Tik tokiu atveju galima tapti finansiškai sėkmingu ilgalaikėje perspektyvoje.

Mumis pasitiki