Vadovų atrankos terminas – koks jis ir kas jį lemia?

Planuojant vadovų atranką įmonė privalo numatyti laikotarpį, per kurį tikisi surasti tinkamą kandidatą. Žinoma, vadovo lygio pozicijos paieška įmonėms nėra dažnas procesas, todėl susidūrus su tokia situacija, kartais tampa sunku prognozuoti visą atrankos projekto trukmę. Vertinant būsimą vadovų paieškos proceso trukmę reikia numatyti 4 faktorius:

1. Įmonės galimybės pritraukti kandidatus

Jei bendrovė yra gerai žinoma darbo rinkoje, vadovų atranka yra kiek lengvesnis procesas, nes dauguma kandidatų jau žino apie įmonę, jos vidinę kultūrą, veiklos sritis. Jei įmonė menkai žinoma arba žinoma ne iš gerosios pusės, tuomet tampa labai sunku pritraukti kandidatus. Kuo mažiau kandidatų, tuo sunkiau išsirinkti ir dėl to ilgėja atrankos trukmė. Dažniausiai savo darbdavio įvaizdžiu mažiau besirūpinančios organizacijos ilgiau užtrunka organizuodamos vadovų atrankos procesą.

2. Derybos su kandidatais

Skirtingai nei specialistų paieškoje, vadovų paieškoje derybos su kandidatu gali būti itin ilgos ir siekti kelias savaites ar net mėnesį, tad net ir pasirinkus tinkamą kandidatą dar reikia numatyti laiko derybų procesui. Derybos užtrunka todėl, kad vadovui rūpi ne tik atlygio ribos ir siūlomos vertės, tačiau ir įmonės plėtros planai bei vadovo atsakomybių ribos. Platesnis darbo pobūdis lemia tai, kad derybose atsiranda daug įvairių klausimų, į kuriuos greitai atsakyti sudėtinga ir reikia viską aptarti įmonės viduje.

3. Esamo darbdavio pasiūlymo rizika

Vykdant vadovų atranką svarbu numatyti galimybę, jog kandidatas gali gauti pasiūlymą iš darbdavio ir gali nuspręsti likti esamoje pozicijoje. Vertinant ir taupant laiko resursus, tokiam atvejui geriausia numatyti atsarginį kandidatą, kuris nežymiai nusileidžia kompetencijomis ir irgi yra tinkamas. Tuomet pagrindinio kandidato atsisakymo atveju galima sugrįžti prie kito kandidato negaištant laiko. Jei atsarginio kandidato nėra, jo paieška gali užtrukti dar papildomas kelias savaites laiko, o su pokalbiais ir testavimu tai gali atimti net daugiau nei mėnesį.

4. Vidiniai vadovo vertinimo procesai

Vertinant vadovų paieškos proceso trukmę dažnai pamirštama atsižvelgti ir į vidinio sprendimo priėmimo greitį. Skirtingai nei atrenkant specialistą, vidiniai atrankoje dalyvavę ir sprendimo teisę turintys vadovai gali užtrukti norėdami priimti sprendimą. Dažnai būna rengiamos kandidatų aptarimo sesijos, kurioms įsibėgėjus savaitės pradeda tirpti. Taigi, reikia gerai numatyti, koks bus vidinis kandidatų svarstymo procesas ir griežtai jį kontroliuoti, kad jis nepavirstu ilga ir nevaisinga diskusija.

Įprastai idealiai suplanuotas vadovų paieškos procesas trunka apie 30-40 darbo dienų. Dar kalendorinį mėnesį reikia pridėti dėl to, kad atrinktas kandidatas turi išeiti iš savo esamos darbovietės. Prie kiekvieno proceso reiktų dar pridėti po kelias darbo dienas nenumatytoms aplinkybėms ir tuomet galima įvertinti visą trukmę.

 

Norite sužinoti daugiau? Susisiekite