Galvų medžioklė prieš įprastą paiešką

Galvų medžioklė leidžia rinktis iš geriausių kandidatų rinkoje ir tai, kartu su dideliu atrankos greičiu, aukštu konfidencialumo lygiu ir kitomis vertėmis, paverčia galvų medžioklę pagrindiniu personalo atrankos metodu siekiant geriausio rezultato. Vykdant įprastinę viešąją personalo paiešką tenka susitaikyti su:

01

Kandidatų laukimu, kol jie atsiųs savo CV.

02

Nežinomybe, ar geriausi kandidatai sužinos apie laisvą poziciją.

03

Daug visiškai netinkamų gautų CV.

04

Galbūt nuliu CV per visą atrankos laikotarpį (ypač būdinga IT atrankoms).

05

Kaštais viešinant skelbimą be dažnai jokios naudos.

Galvų medžioklė visų šių trūkumų neturi.

GALVŲ MEDŽIOKLĖS PROCESAS

Kokia yra galvų medžioklės nauda?

I nauda

Daugiau kandidatų

Galvų medžioklės procesas, skirtingai nei įprasta viešoji paieška, apima visus tinkamus darbo rinkos dalyvius, nepriklausomai nuo to, ar jie tuo metu ieško darbo. Būtent todėl galvų medžioklės proceso metu visuomet pritraukiamas didesnis tinkamų kandidatų skaičius. Lyginant su įprasta vieša atranka, galvų medžioklės proceso metu gali tikėtis mažiausiai dvigubai daugiau kandidatų.

II nauda

Didesnis atitikimas reikalavimams

Galvų medžioklė leidžia sudaryti ilgąjį kandidatų sąrašą tik iš tinkamų kandidatų, t.y. tik iš reikalavimus atitinkančios imties. Būtent todėl kandidatų atitikimas reikalavimams galvų medžioklės procese yra maksimalus, o tai leidžia darbdaviui priimti maksimaliai kokybišką sprendimą dėl tinkamiausio kandidato.

III nauda

Kartais vienintelis galimas paieškos būdas dėl konfidencialumo

Kai atranka turi būti pilnai konfidenciali, galvų medžioklė tampa vieninteliu galimu darbuotojų paieškos keliu. Galvų medžioklės proceso metu už konfidencialumą yra atsakingas personalo atrankos projektų vadovas, nes nei darbdavio, nei kandidato pusė iki abiejų pusių sutikimo tiesiogiai nebendrauja ir nesikeičia jokia konfidencialia informacija. Jei konfidencialumas yra būtinas, galvų medžioklė yra pagrindinis ir vienintelis personalo paieškos būdas.

Atrankos standartai

Dirbkime kartu.

Indigroup tikslas – vienintelis darbuotojų atrankos partneris klientui ir vienintelis darbo paieškos kanalas vadovui ir specialistui.

Galvų medžioklė - pagrindinis ar papildomas paieškos metodas

Mes galvų medžioklę naudojame kaip pagrindinį kiekvienos mūsų darbuotojų paieškos metodą. Statistiškai net 80% kandidatų, su kuriais darbo sutartis pasirašo mūsų klientai, pasiekia klientus naudojant galvų medžioklės metodą. Palyginimui viešoji paieška sugeneruoja tik 15% pasirašytų darbo sutarčių su kandidatais, o rekomendacinė paieška – 5%.

Kuo skiriasi galvų medžioklės rezultatas?

Įprasta personalo paieška

Vykdydami įprastą viešąją personalo paiešką nežinote, kokią dalį tinkamų kandidatų pasieks informacija apie laisvą poziciją. Tokiu atveju personalo atrankos rezultatą lemia veiksniai, kurių nekontroliuojate.

Galvų medžioklė

>

Galvų medžioklės paslaugos leidžia apimti visą tinkamų tinkamų kandidatų rinką, o tai reiškia gerokai didesnį galutinį kandidatų skaičių personalo atrankos pabaigoje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra „Galvų medžioklė”?

Galvų medžioklė yra personalo paieškos procesas, kurio metu darbo pasiūlymu yra sudominami pasyvūs darbo rinkos dalyviai, t.y. kandidatai, kurie savarankiškai darbo neieško. Tai yra visiškai priešingas procesas viešajai paieškai. Tokiu atveju renkamasi iš geriausių rinkoje kandidatų, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad jų sudominimui pasiūlymas turi būti patrauklus tiek savo turiniu, tiek jo pristatymu. Galvų medžioklė yra bet kurios kokybiškos personalo atrankos būtinas atributas.

Kokia yra galvų medžioklės paslaugos kaina?

Galvų medžioklė yra neatsiejama kiekvieno personalo paieškos proceso dalis, tad jos kaina priklauso nuo bendros paslaugų paketo sandaros: teikiamos garantijos trukmės, atrankos proceso trukmės, pozicijos lygio. Įprastai mokestis skaičiuojamas svertais, kurie yra padauginami iš pozicijos numatomo atlyginimo prieš mokesčius. Taip pat yra ir pirmasis mokėjimas bei sėkmės mokestis už kandidato įdarbinimą. Indigroup galvų medžioklės kainodaroje įdarbinimo mokestis visada sudaro didesnę dalį už pirmajį mokėjimą.

Kas atlieka galvų medžioklę?

Galvų medžioklės sėkmingam atlikimui reikia kokybiškos bei atnaujintos duomenų bazės bei personalo specialisto, gebančio duomenų bazės pagalbą sudaryti ilguosius galvų medžioklės kandidatų sąrašus pagal būtinus ir pageidautinus reikalavimus. Taip pat reikalingas atskiras personalo atrankos specialistas (arba tai gali atlikti ir tas pats specialistas), kuris turi pozicijos srities žinių, kurios bus reikalinga komunikuojant su pasyviais kandidatais.

Ar galvų medžioklė turi tik privalumus, ar yra ir trūkumų?

Galvų medžioklės rezultatai vienareikšmiškai yra geriausi lyginant su bet kokiais kitais personalo atrankos metodais, tačiau pagrindinis galvų medžioklės trūkumas yra tas, kad jos vykdymui reikia daug pakankamai brangių įrankių: didelės struktūrizuotos duomenų bazės, dedikuoti galvų medžioklės specialisto, gero galvų medžioklės kompanijos įvaizdžio norint pritraukti pasyvius kandidatus, patirties formuojant vertės pasiūlymus pasyviais kandidatų rinkai ir t.t. Taigi, galvų medžioklei reikalingas gerokai didesnis pasiruošimas ir resursai nei įprastai viešajai paieškai.

Kodėl reikia rinktis galvų medžioklę?

Galvų medžioklė yra būtina personalo atrankos proceso dalis tiek jei ieškoma specialisto, tiek jei ieškoma aukščiausio lygio vadovo. Jei personalo atrankos agentūra nevykdo galvų medžioklės, tuomet ji negali suteikti kokybiškos personalo atrankos paslaugos. Taigi, galvų medžioklės nereikia atskirai rinktis, ji būtinai turi būti įtraukta į personalo atrankos įmonės paslaugų paketą kaip vienas pagrindinių kandidatų pritraukimo kanalų.

Kokių pozicijų paieškai reikalinga galvų medžioklė?

Galvų medžioklė reikalinga visų pozicijų paieškai, kur yra keliami konkretūs profesiniai reikalavimai. Galvų medžioklė apima tiek aukščiausio lygio vadovų pozicijas, tiek specialistų roles (pvz. produkto vadybininkas, programuotojas, pirkimų projektų vadovas ir pan.). Vienintelė personalo atrankos projektų dalis, kur galvų medžioklė neaktuali, yra jauniausiųjų specialistų arba apmokamų praktikantų personalo atranka. Tokie specialistai įprastai būna savarankiškai motyvuoti dalyvauti personalo atrankos agentūros vykdomose darbuotojų paieškose ir galvų medžioklės naudoti tokiose atrankose nėra nereikia.

Mumis pasitiki