Darbuotojų trūkumas verslą verčia imtis naujų priemonių: atsigręžia į regionuose gyvenančius

Darbuotojų trūkumas verslą verčia imtis naujų priemonių: atsigręžia į regionuose gyvenančius

2021 08 04

Pandemijos metu visuotinį nuotolinį darbą išbandžiusios įmonės vis drąsiau renkasi darbuotojus, dirbančius iš bet kur. Lietuvoje atsiranda vis daugiau įmonių, kurios ieškodamos darbuotojo nebesitiki, kad jis darbo dienomis varstys biuro duris.

Personalo atrankos bendrovės „Indigroup“ vykdomasis partneris Ramūnas Volkovas pastebi, kad ieškoti darbuotojų regionuose bei dirbančių nuotoliniu būdu darbdavius skatina kelios priežastys. „Pirma, technologinės galimybės dirbti nuotoliniu būdu tikrai buvo ir prieš pandemiją. Jei vertinsime įrankius kaip darbo planavimo platformos, intranetas, juos įmonės turėjo ir prieš pandemiją. Sakyčiau, kad pandemija didžiausią pokytį padarė ne technologijose, o organizacinėje kultūroje, jos postūmyje“, – komentavo pašnekovas. Pasak jo, tokie faktai, kad įmonės ieško darbuotojų paslaugų sektoriui visoje Lietuvoje, rodo, kad rinka iš tiesų pasikeitė: „Ir nenustos keistis po pandemijos, kuri anksčiau ar vėliau pasibaigs. Nuotolinio darbo ir darbostogų koncepcijos tik labiau plėsis. Tam įtakos turi pasikeitusi ir darbdavių, ir darbuotojų mąstysena. O kalbant apie IT sektorių, ir labai didelė konkurencija“. Pasiteiravus, ar darbuotojų regionuose dirbti nuotoliniu būdu ieškoma, nes dalis talentų galbūt pasirinkto ramesnį gyvenimą regionuose, o gal taip bandoma išnaudoti ir mažesnių miestų potencialą? R. Volkovas mano, kad visgi labiau tikėtinas antras variantas.

„Darbo rinkoje šiuo metu konkurencija didelė, darbuotojų trūkumas jaučiamas ir įmonės dabar tikrai mato galimybę išnaudoti regionų potencialą. Tai yra rinkos padiktuotas postūmis, kuriam galimybių buvo ir anksčiau, tiesiog tam nebuvo emociškai pribręsta“, – svarstė jis.

Personalo atrankos specialistas paminėjo, kad jo atstovaujamos bendrovės klientai supratimą apie nuotolinį darbą turi jau kuris laikas. Ir čia kalbama apie nuotolinį darbą ne tik renkantis darbuotojus regionuose: „Ta pati taisyklė galioja ir žmonėms, gyvenantiems sostinėje. IT specialistai ir Vilniuje nori nuotolinio darbo galimybės, net jei iki darbo jam 15 minučių“. Pasiteiravus apie rizikas įmonei, turinčiai tik nuotoliniu būdu dirbančių komandos narių, R. Volkovas pritarė, kad rizikų, kaip visada, yra. Tiesiog reikia mokėti jas suvaldyti. „Be abejo, komandinis darbas sunkiau organizuojamas ar kontroliuojamas rezultatas, sunkiau matyti progresą, bet tai nėra tos kertinės rizikos, kurios leistų suabejoti tokio darbo efektyvumu ir nauda. Juo labiau, supraskime, kad technologijoms tobulėjant, žmonės norės daugiau dėmesio skirti sau, šeimai, pomėgiams. Ir net kelionė į darbą tampa per daug nepatraukli. Žinoma, rizika yra, bet nedidelė, o nauda – nugalinti“, – įsitikinęs pašnekovas.

Skaityti daugiau – delfi.lt

Mumis pasitiki