Ryškiausi vadovų pasikeitimai 2021 m.: audros valstybinėse įmonėse.

2022 01 06

2021 metais neramiausia buvo viešajame sektoriuje – skambūs vadovų pasikeitimai supurtė apie dešimt didžiausių valstybinių įmonių, ir įstaigų. Vienus iš kėdžių vertė politinės priežastys, kiti pasuko į privatų sektorių ar tiesiog baigė savo kadenciją. Pokyčiai, kaip ir kasmet, neaplenkė ir privačių įmonių – jau tradicija tapo, kad per metus bent kartą pasikeičia „Achemos grupės“ ir „Vilniaus prekybos“ vadovai. Be to, naujos vadovės stojo ir už dviejų stambiausių Lietuvoje veikiančių skandinavų bankų vairo.

Po rinkimų vadovų pasikeitimai dažnesni

Ekspertai pastebi, kad pasikeitus politinei valdžiai, pirmus metus valstybinėse įmonėse vadovų pasikeitimai taip pat matomi dažniau, tad ne išimtis ir praėjusieji metai.

Personalo atrankos „Indigroup“ vadovas Karolis Blaževičius 15min tvirtino, kad nors keisti tikslų nepasiekiančius vadovus nėra blogai, nauja valdžia turėtų suteikti bandomąjį laikotarpį, o atleidinėti reikėtų remiantis ne politiniais motyvais, bet kalbant apie konkrečius įmonės rodiklius ir tikslus. Pasak jo, būtent to dažnai ir pasigendama.

Visgi paminėtų valstybinių įmonių vadovų pasitraukimas – tik nedidelė dalis permainų, vykusių 2021 metais. Pernai iš pareigų pasitraukė ir daugiau žinomų, ilgamečių vadovų – tiek viešame, tiek privačiame sektoriuje. 15min apžvelgė ryškiausius pokyčius ir jų priežastis.

Visas straipsnis – 15min.lt.

Mumis pasitiki