Keturių darbo dienų eksperimentui ryžosi ir „Vilniaus šilumos tinklai“

2020 09 08

Tinka ne visiems

Personalo atrankos įmonės „Indigroup“ partneris Karolis Blaževičius 15min teigė, kad keturių darbo dienų savaitė tinka ne visoms įmonės. Jo nuomone, tokia praktika sėkmingai gali būti pritaikyta IT įmonėje, tačiau gamybinėje ar pardavimų bendrovėje, kur darbo rankų trūkumas gali atsiliepti įmonės apimtims, tai padaryti sudėtinga.

Pagrindinė rizika, su kuria gali susidurti privataus sektoriaus įmonė, nutarusi įvesti keturių darbo dienų savaitę, – konkurencingumo praradimas. Jei visos įmonės sektoriuje dirbs visą savaitę, o viena bendrovė – diena trumpiau, jos klientus gali pervilioti kiti.

Tad K.Blaževičius patarė įmonėms, galvojančioms apie tokį darbo modelį, gerai įvertinti kaip keturių darbo dienų savaitė įtakos darbuotojų pasitenkinimo rezultatus ir veiklos efektyvumo rodiklius (KPI). Kitas eksperto patarimas – pereiti prie šios naujovės palaipsniui. Pavyzdžiui, per mėnesį dvi savaites darbuotojams leisti dirbti keturias darbo dienas, o dvi savaites – penkias darbo dienas. Be to, K.Blaževičiaus nuomone, labai svarbu, kad tokiu grafiku dirbtų visa įmonė. Kitu atveju, jeigu papildomas laisvadienis bus suteiktas tik daliai darbuotojų, kiti jausis nuskriausti. „Lygybė turi būti – priešingu atveju, kaip reikėtų paaiškinti vieno skyriaus darbuotojams, kodėl jie turi dirbti penkias dienas, jei jų kolegos dirba keturias“, – pabrėžė personalo ekspertas. K.Blaževičius dažniausiai apie šią praktiką girdi iš IT įmonių, tačiau toks darbo grafikas nėra oficialiai įtvirtintas. Neretai programuotojai susitaria su vadovu, kad ilgiau padirbės keturias dienas per savaitę, o penktadienį pasiims laisvą.

Skaityti daugiau: 15min.lt

Mumis pasitiki