Pandemijos maratonas: kokius vadovus samdo įmonės

Karolis Blaževičius, personalo samdos UAB „Indigroup“ direktorius, pritaria, kad įmonės naujiems samdomiems vadovams kelia verslo plėtros tikslus, mat pirmojo karantino metu daugelis bendrovių plėtrai buvo užtraukę rankinį stabdį, taigi dabar ieškoma būdų, kaip vėl paskatinti šiuos procesus.

„Praėjusį pavasarį per karantiną verslui teko stabtelėti. Įpusėjo žiema ir įmonės suprato, kad laukti nebėra ko ir vėl ruošiasi plėtrai. Spartesnė plėtra planuojama vasarą, kai tikimasi, kad ir pandeminė situacija bus geresnė, o dabar pats laikas, sakykime, samdyti padalinio vadovą, kuris dar turės laiko susipažinti su įmonės veikla, produktu. Kita vertus, paranku samdyti naują vadovą, kai konkurencija darbo rinkoje mažesnė, nes atsigaunant verslui, didės ir konkurencija dėl specialistų“, – akcentuoja K. Blaževičius.

Universalumo korta

Pašnekovas nesureikšmina fakto, kad per pandemiją tiek aukščiausio, tiek vidurinio lygmens vadovams teko adaptuotis prie nuotolinio darbo bei virtualaus vadovavimo komandai.

„Vadovai, kurie buvo pasiekę savo karjeros piką ir jų kompetencijos ritosi žemyn, per pandemiją nusirito nuo pjedestalo. O tie, kurie sėkmingai dirbo iki pandemijos, tai ir per pandemiją prisitaikė prie pasikeitusios aplinkos. Juk daugelis įmonių turėjo e. komercijos kanalus, tik jų nevystė. Dabar aktyviau investuojama į šią sritį ir tiek. Nuotolinis darbas yra tik funkcija, bet vadovo darbo esmės nekeičia. Juk anksčiau vadovai daug keliavo ir kelias savaites nematė savo pavaldinių. Dabar vadovai komandos nemato ilgiau, bendrauja nuotoliniu būdu, manau, visi prisitaiko prie situacijos“, – sako K. Blaževičius.

Pašnekovas detalizuoja, kaip šiuo metu atrodo geidžiamiausias samdomas vadovas. Pasak jo, įmonė daugiausia naudos gauna iš tokio specialisto, kurį pasamdo tuomet, kai šis nėra pasiekęs savo karjeros piko ir vis dar siekia naujų žinių bei tobulėja.

„Verslui naudinga, kai naujas vadovas pasidalina jau turima patirtimi, tačiau kartu ir vertina tai, kokias žinias gauna iš bendrovės. Sakyčiau, kad dabar rinkoje atsirado daugiau lankstumo, mat anksčiau, pvz., norėta, kad logistikos įmonei vadovautų būtent šios srities specialistas. Dabar samdant neapsiribojama konkrečia sritimi ir vertinama, kaip kandidatas geba valdyti procesus. Menksta aukščiausio lygio vadovų vertė, kurie specializuojasi ir gali dirbti tik siauroje srityje“, – apibendrina K. Blaževičius ir priduria, kad modernus šiandienos vadovas pasižymi universalumu.

Skaityti plačiau: vz.lt

2021-03-12