Specialistai, kurių galvas medžioja darbdaviai: vos metai po studijų jiems siūloma 1000 eurų alga

IT algų augimas apmažėjo

Žmogiškųjų išteklių valdymo bendrovės „Indigroup“ vadovaujantysis partneris Karolis Blaževičius, greta informacinių technologijų specialistų, taip pat mini gamybos darbuotojų poreikį. Jis sako, kad darbdaviai vykdo tiesioginę atranką, taip vadinamą galvų medžioklę, norėdami įdarbinti, pavyzdžiui, inžinierius. Anot specialisto, jų poreikis ypač jaučiamas Kauno ir ypač Klaipėdos regione, kur gamybos įmonių daug, o specialistų ruošiama mažai.

Taip esą atsitiko dėl to, kad anksčiau ruošti gamybos darbuotojai nebegali prisitaikyti prie besikeičiančių technologijų, o įmonių, kurios ieško šių specialistų, kiekis šalyje didėja. Anot K. Blaževičiaus, naujos gamybos įmonės prisitraukia joms reikiamų darbuotojų vykdydamos galvų medžioklę, todėl kitose įmonėse, kurias darbuotojai palieka, atsiranda „juodoji skylė“ – darbuotojų trūkumas. Jis taip pat tikina, kad Lietuvos mokymo įstaigos dar neprisitaikiusios prie šios situacijos – nors darbuotojų paklausa auga, jų ruošiama tiek pat, kiek ir anksčiau.

Tiesa, kalbėdamas apie informacinių technologijų burbulą, K. Blaževičius sako, kad specialistų poreikis augs ir toliau, bet atlyginimai nebekils taip sparčiai, kaip anksčiau. „Algos negalėjo plėstis iki begalybės“, – konstatuoja. „IT žmonės dabar renkasi geresnę darbovietę, o ne didesnį atlygį. Darbdaviai nebepermoka taip, kaip anksčiau. Pavyzdžiui, mes turime tikrai daug atvejų, kai žmonės uždirba didelį atlyginimą, bet jie keičia darbovietę ne dėl atlyginimo, o dėl geresnės aplinkos, kultūros, tarptautiškumo“, – pastebi K. Blaževičius. Dėl šios priežasties, kaip sako įmonės atstovas, darbdaviai specialistus vilioja ne algomis, o komandiruotėmis, lanksčiu grafiku.

Straipsnis publikuotas „Delfi“

2017-07-30