Tvarus požiūris – svertas talentų medžioklėje

Darbuotojų rankose

Karolis Blaževičius, personalo samdos bendrovės „Indigroup“ vadovas, pastebi, kad bene visos įmonės, kurios bent ką nors daro socialinės atsakomybės ar aplinkosaugos srityje, stengiasi tai pabrėžti ir parodyti potencialiems darbuotojams. Ypač daug apie tai kalba tos įmonės, kurios dirba tiesiogiai galutiniam vartotojui B2C segmente.

Atvejų, kad darbuotojas rinktųsi darbovietę vien tik pagal verslo deklaruojamas tvarumo ar socialinės atsakomybės vertybes, dar pasitaiko turbūt tik vienetai. Tai nėra pagrindinis kriterijus ieškant darbo. Kita vertus, kartais šis privalumas  gali tapti labai svarbiu svertu.

„Jei yra trys-keturi pasiūlymai ir pretendentas gali rinktis, jei siūlomas atlyginimas panašus, įmonės yra panašaus dydžio ir visos  toje pačioje vietoje, pavyzdžiui, Vilniuje, tada svertų ieškoma daugiau. Ir tais svertais gali būti papildomos socialinės garantijos, kultūrinė aplinka, socialinė atsakomybė ar požiūris į aplinkosaugą“, – pavyzdį pateikia K. Blaževičius.

Ir toks pavyzdys – nėra tik teorinis pasvarstymas. Pasak pašnekovo, darbo vietos pasirinkimas šiuo metu yra kandidato rankose. Ypač aukštesnių pozicijų atveju darbuotojai renkasi iš trijų – penkių pasiūlymų. Todėl tokie papildomi pranašumai, kaip įmonės pozicija tvarumo ir socialinės atsakomybės atžvilgiu, šiandien tampa vis svarbesniais.

Skaityti daugiau: vz.lt

2021-02-19