Galvų medžioklė

Siekiamybė komandoje turėti geriausius srities specialistus ir vadovus yra natūralus kiekvienos modernios organizacijos bruožas. Geriausi savo sferos darbuotojai yra labai vertinami ir užimti, todėl darbo paieškoms jie neskiria laiko tiek dėl jo paties, tiek dėl motyvacijos keisti darbovietę stokos. Tokio lygio darbuotojams pritraukti būtina galvų medžioklė, kuri yra pagrindinė kiekvienos mūsų atliekamos specialistų ir vadovų atrankos ašis. Remiantis nuo 2010 iki 2021 m. pabaigos Lietuvoje sukaupta statistika, daugiau nei 80% Indigroup atliektų atrankų sėkmę lėmė būtent tinkamai atlikta galvų medžioklė. Nepriklausomai nuo to, kokios pozicijos ieškome, tiesioginis pasyvių kandidatų pritraukimas pradedamas nuo pat atrankos projekto starto. Net jei pasirenkama kompleksinė paieška, apimanti viešąją bei rekomendacinę paiešką, visus veiksmus planuojame pagal pagrindinę galvų medžioklės atrankos strategiją.

Šiuo metu personalo atrankos sferoje vertės grandinė pasislinko tolyn nuo kontaktų tinklo link gebėjimų motyvuoti geriausius specialistus ir vadovus. Mes tai pastebėjome ir jau 2018 m. ir įdiegėme kokybės rodiklį, apimantį tikslinio pasyvių kandidatų sąrašo bei sutinkančių dalyvauti atranokoje sąrašo santykį. Šis rodiklis nuo jo taikymo pradžios iki 2022 m. pakilo 23%. Patikėdami personalo atranką mums, esate užtikrinti aukščiausia pasyvių kandidatų motyvacija dalyvauti atrankoje.

>80%

Remiantis nuo 2010 iki 2021 m. pabaigos sukauptais personalo atrankos duomenimis, galvų medžioklė buvo 80% lemiantis sėkmingos vadovų bei specialistų įdarbinimo faktorius. Todėl galvų medžioklė yra pagrindinė kiekvienos Indigroup atliekamos personalo atrankos dalis.

Galvų medžioklės procesą sudaro standartizuoti veiksmai, kurių sandara yra pritaikoma konkrečiam personalo poreikiui. Kiekviena proceso dalis turi savo KPI, kurie privalo būti išlaikyti tinkamame diapazone visos galvų medžioklės metu. Vykdydami galvų medžioklės projektą, vadovaujamės 5 principais:

  • Tinkamų kandidatų sąrašo sudarymas pagal tikslines bendroves, kompetencijas, reputaciją
  • Komunikacinių žinučių galvų medžioklės sąrašo nariams patvirtinimas
  • Komunikacijos su pasyviais kandidatais užtikrinamas jiems patogiu metu ir jiems priimtiniausiais būdais
  • Greita reakcija į kandidatų motyvacijos pokyčius atrankos eigoje ir priežasčių analizė bei jų atskleidimas klientui
  • Visiško skaidrumo ir aiškumo politikos užtikrinamas, suteikiant kiekvienam pageidaujančiam kandidatui visą su pozicija susijusią informaciją
  • Esamų kandidatų sąlygų pateikimas klientui ir teikiamo kandidatui pasiūlymo adaptacija

Galvų medžioklės vertė yra maksimali, kai užtikrinamos sėkmingos derybos su atrinktu kandidatu. Būtent todėl derybų procesą įtraukėme į bendrą galvų medžioklės strategiją. Siekiame, kad atrinktas kandidatas derybose su klientu jaustųsi komfortiškai, pasitikėtų konfidencialumo politika, atvirai bendrautų su klientu. Kliento pusei užtrikrinama visa atrankos metu apie kandidatą surinkta analitinė informacija bei pateikiami svertai, lemsiantys kandidato apsisprendimą.

Pildyti užklausą

Norite sužinoti daugiau? Susisiekite

81%

Vidutinis pasyvių darbo rinkos dalyvių skaičius Indigroup atrankos projekte

+17%

Vidutinio galvų medžioklės procese dalyvaujančių kandidatų skaičiaus augimas nuo 2019 iki 2021 m.

94%

Vidutinis atrinkto galutinio kandidato įdarbinimo kliento įmonėje rodiklis

>5000

Užmegztų kontaktų su pasyviais darbo rinkos dalyviais, nesvarstančiais apie darbo paiešką

2021 m. atliktų personalo atrankos projektų šalyse statistika. Informacija pateikta naudojant visų UAB Indigroup atliktų projektų duomenis, išskyrus visiškai konfidencialias C lygio vadovų atrankas. Į statistiką įtraukti ir užsienio klientų Baltijos šalyse vykdyti projektai pozicijoms ne Lietuvos, Latvijos ar Estijos darbo vietoms.