Personalo atranka naudojant galvų medžioklę – ar tai būtina?

Teoriškai personalo atrankos projektą galima įgyvendinti ir nesinaudojant galvų medžiokle (tiesiogine paieška). Deja, toks metodas yra ypač rizikingas ir neveiksmingas. Darbuotojų paieškos procesams, kurių metu nevykdoma galvų medžioklė Vykdydami viešąją darbuotojų paiešką be galvų medžioklės atrankos metodo, susidursite su šiomis 5 rizikomis:

Atrankos projekto trukmė

Nesinaudojant galvų medžiokle, o pasitelkus tik viešąją paiešką, kandidatų pritraukimo laiko planuoti neįmanoma. Yra galimybė, kad tinkamas kandidatas atsilieps trečią atrankos dieną, tačiau tiek pat realu, kad jis neatsilieps visai ar atsilieps po pusmečio. Tokia rizika yra per didelė.

Kaina

Nevaldoma atrankos projekto kaina. Tai iš esmės yra susiję su nevaldoma paieškos projekto trukme. Jei galvų medžioklė nėra naudojama, viešąją paiešką gali tekti kartoti du, tris ar net daugiau kartų. Tai yra papildomi kaštai, kurie didina bendrą atrankos biudžetą bei, tuo pačiu, yra išnaudojamos HR specialistų darbo valandos, kurias jie galėtų skirti vidinei žmogiškųjų išteklių vadybai.

Kandidatų kokybė

Renkamasi tik iš aktyviai ieškančių darbo. Aktyviai ieškantys darbo kandidatai tikrai retai sudaro tinkamiausių kandidatų grupę. Būtent todėl tiesioginės paieškos metu, skirtingai nei vykdant tik viešąją paiešką, identifikuojama tikslinė kandidatų grupė, kuri ir pakviečiama dalyvauti atrankoje.

Galvų medžioklė – mažesnė rizika darbdavio įvaizdžiui

Ilgi viešosios paieškos projektai yra gerai pastebimi visuomenėje, todėl pradeda kelti klausimą dėl įmonės, kaip patikimo darbdavio statuso. Besikartojantys tie patys darbo skelbimai vis iš naujo didina kandidatų nepasitikėjimą, o to galima visiškai išvengti naudojant tiesioginę paiešką (galvų medžioklę).

Nemalonus kompromisas

Samdančio vadovo nusivylimas kandidatų kokybe. Ši rizika dar susijusi su netinkamo kandidato priėmimo rizika. Samdantis vadovas, matydamas, kad atrenkami ne iki galo tinkami kandidatai, o paieška užtrunka ypač ilgai, gali būti linkęs priimti ir ne iki galo tinkamą kandidatą, kad tik užpildytų trūkstamą personalo grandį. Galvų medžioklė leidžia rinktis iš geriausių rinkos kandidatų ir eliminuoja šią riziką.

Galvų medžioklė ir viešoji paieška – koks balansas geriausias?

Viešoji paieška jokiu būdu nėra blogas personalo atrankos metodas, tačiau rizikos užklumpa tuomet, kai pasitelkiama tik viešoji paieška neišnaudojant galvų medžioklės potencialo. Viešojo paieška, kaip ir rekomendacinė paieška, yra puikus papildomas atrankos kanalas galvų medžioklei.

Pagrindinis personalo atrankos metodas, o konfidencialiuose atrankos projektuose ir vienintelis būdas atrinkti kandidatus. Personalo atrankos agentūros rezultatai didele dalimi priklauso nuo galimybės pilnai

Įžvalgą parengė

Karolis Blaževičius

Indigroup vykdomasis partneris

Mumis pasitiki