Tvarumo vadovų užduotys 2022: nuo darbdavio įvaizdžo iki pakuočių poveikio vertinimo.

2022 03 18

Tvarumo specialisto pozicija, nors dar gana nauja, jau sparčiai populiarėja. Tik darbų laukas šioje pozicijoje gali būti itin platus: nuo darbuotojų įvairovės ir jų sąlygų gerinimo, iki sprendimų, kurie padėtų įtikti tvarių produktų ieškantiems klientams ar atitikti Europos žaliojo kurso brėžiamas gaires. Tvarumo vadovų kompetencijų poreikį Lietuvoje jaučia ne tik didžiosios, bet jau ir vidutinės bei viešojo sektoriaus įmonės. Keičiantis reglamentams ir įstatymams, šis poreikis, tikėtina, tik augs.

Skirtingos kompetencijos

Pasak jo, tvarumo vadovų užduočių spektras yra itin platus. O ir aiškios tvarumo departamentų ar skyrių struktūros Lietuvoje dar nėra, ji tik formuojasi. Todėl šioje srityje dar daug neapibrėžtumo, eksperimentų. O ir kompetencijų iš to paties pavadinimo specialisto gali būti tikimasi skirtingų.

„Vienos įmonės ieško žmogaus, kuris rūpintųsi ekologiniu tvarumu. Dažnai tokių įmonių veikla vienaip ar kitaip veikia aplinką, todėl aplinkosaugos sprendimai ir panašūs klausimai jų klientų ir darbuotojų akyse yra labai svarbūs. Yra ir tokių, kurioms reikia tvarumo specialisto žmogiškųjų išteklių valdymo srityje, kad būtų rūpinamasi darbuotojų darbo sąlygomis, įvairove, įtrauktimi. Turėti kompetencijų ir personalo, ir aplinkosaugos srityse vienam žmogui sunku, tad tai dažnai būna skirtingi specialistai, kuriems didesnėse įmonėse gali vadovauti bendras tvarumo vadovas“, – galimą struktūrą aptaria K. Blaževičius, UAB Indigroup vadovas

Visas straipsnis – 15min.lt.

Mumis pasitiki