Personalo atrankos specialistas: kokios 5 svarbiausios jo savybės?

Persanalo atrankos specialisto sritis reikalauja tam tikrų profesinių ir asmeninių įgūdžių. Štai 5 savybės, kurios yra privalomos geram personalo atrankos specialistui:

1. Puikus darbo rinkos išmanymas

Personalo atrankos specialistas privalo puikiai žinoti darbo rinką, kurioje vykdo veiklą. Jo žinios turi siekti atlyginimo vidurkius skirtingose sferose, didžiausias kiekvienos srities bendroves, darbo rinkos ekstremumus, t.y. kur yra specialistų pertekliai bei didžiausi trūkumai ir t.t. Darbo rinka yra dinamiška, tačiau yra daug įvairių statistinių tyrimų, kuriuos būtina sekti norint ne tik užpildyti personalo trūkumą, tačiau ir planuoti galimą poreikį atsižvelgiant į darbo rinkos situaciją.

2. Verslo srities žinios

Personalo paieškos ir atrankos srityje specialistai yra dedikuojami tam tikroms sritims, pvz. personalo atrankos specialistas IT atrankoms, marketingo sričiai ir pan. Tokiu atveju personalo atrankos specialistas gali gilintis į tam tikrą sritį, geriau žinoti tos srities lūkesčius, darbo rinkos dalyvius bei geriausius paieškos kanalus. Tiek darbdavio, tiek kandidato pusė reikalauja diskusijos, tad tam tikros srities personalo paieškos specialistas privalo sugebėti diskutuoti jam žinomomis temomis bei taip geriau suprati darbdavio lūkesčius bei kandidato tinkamumą pozicijai.

3. Nepriekaištingas komunikabilumas

Personalo atrankos specialistas atstovauja tiek darbdavio, tiek būsimo darbuotojo interesus. Tinkamam atstovavimui reikalingi idealūs verbaliniai ir neverbaliniai įgūdžiai, kurie gali praversti ne tik pristatant poziciją, tačiau ir vedant derybas su kandidatu ar pristatant jį būsimai vadovų grandžiai.

4. Gebėjimas įžvelgti potencialą

Jei visi darbuotojai keistų pozicijas į tokias pačias, tik kitoje bendrovėje, personalo atrankos specialisto pareigybė netektų prasmės. Taigi, geras atrankos specialistas privalo gebėti įžvelgti kandidato potencialą tam tikroje srityje. Sugebėjimas pasiūlyti darbo pozicijai kandidatą, kurio potencialas yra idealiai tam tinkamas yra būtina personalo atrankos specialisto savybė.

5. Gebėjimas užduoti tinkamus klausimus

Geras personalo atrankos specialistas per savo karjerą užduoda tūkstančius itin svarbių klausimų. Jis klausinėja tiek darbdavio, tiek būsimo darbuotojo, tad gebėjimas tiksliai formuoti klausimus ir gauti maksimalią informaciją per ribotą laiką yra būtina personalo atrankos specialisto savybė.

Šios savybės yra būtinos kiekvienam personalo atrankos specialistui, kuris siekia karjeros darbuotojų paieškos srityje. Visos šios savybės turi būti ugdomos kasdien, nes darbo rinka, ypač Baltijos šalių, yra itin dinamiška. Personalo atrankos srityje ypač svarbios visos 5 savybės, nes kiekvienas darbuotojų paieškos projektas reikalauja visų savybių skirtingose jo vykdymo fazėse. Deja, kol kas Lietuvoje nėra studijų krypties, apimančios būtent personalo atranką, kaip pagrindinę studijų ašį. Būtent todėl, norint tapti personalo atrankos specialistu, būtina tiesioginio darbo praktika.

Mumis pasitiki